Televizyon Programından Çıkarıldı

 

Tarihin bilimsel yöntemler ile ortaya çıkarıldığı ilçede her geçen gün burada yaşamış uygarlıklarla ilgili ilginç bilgiler gün yüzüne çıkarılmaktadır. Define arayıcılarının birçok eseri tahrip etmesi böyle Bir çalışma yapmaya gerek duyulmasına neden olmuştur. Bölgeden son gelen haberler arasında bir televizyon programında definecilik üzerine yapılan söyleşide kendisine böyle bir teklifin geldiğini ve bu konuya sıcak bakmadığını söyleyen bu konunun savunucuları tarafından programdan çıkarıldığı belirtildi.

Bölgede hızla yayılan tarihi eser saygı gösterileri definecilik yapan ve gereksiz kazılarla tarihi eserlere zarar verenlere toplu mücadele edildiği bildirildi. Bu konu üzerine televizyon kanalından bilgi aktarımı yapan bayanın olduğunun anlaşılması ile seyirciler önce şaşkınlık yaşadılar sonrasında duyarlı davranan bayanı tebrik ettiler.

İlçe genelinde yer alan birçok noktanın aslında geçmişte yaşanılanları ufakta olsa yansıttığı söyleniyor. Bunların değerini bilenlerin koruma altına aldıklarını bilmeyenlerin ise normal yaşantılarında bir parçaymış gibi davranmaları çalışanlarının bile dikkatinden kaçmamakta olduğu görülüyor. Bu konuda duyarlı davranan vatandaşlar gerekli tüm tedbirleri alarak tahribatın önüne geçmenin yollarını aramaktadır.

Was this helpful?

0 / 0

Bir cevap yazın 0

Your email address will not be published.


sadık AYDOGAN

sadık AYDOGAN

wordpresde her zaman kategorileri 2 li sıralamak daha iyidir.