Sürtünme Yoluyla girilen ilişkide hamile kalma ihtimali


Sürtünme Yoluyla girilen ilişkide hamile kalma ihtimali

 

Sürtünme yoluyla cinsel ilişki, en çok genç çiftler arasında tercih edilmektedir. Bu ilişki, bakireliklerini sürdürmek isteyen genç kızların istediği bir cinsel ilişki türüdür.

Öncelikle cinsel ilişki tam gerçekleşmeden yani vajina içine penis girmeden dışarıdan temasla ve dışarıya boşalma yönteminde hamile kalma riski çok düşüktür. Penis vajina ile birleşmese de eğer vajina üzerine boşalma söz konusu olursa hamilelik gerçekleşebilir.

Sürtünme yoluyla ilişki, hamileliğe karşı
tam korunulabilecek bir yöntem değildir. Ayrıca herpes, genital siğil, tahriş ve cinsel yolla bulaşan başka enfeksiyonlara karşı tam koruma sağlamaz.

Böyle bir ilişkiniz olduğu durumda adetinizde eğer 1 haftadan fazla gecikme söz konusu ise tedbiren gebelik testi yaptırmakta fayda var.

Sürtünme yolu ile ilişki esnasında gerçekleşen durumlar da sizin açınızdan önemlidir. Örneğin bir ziyaretçimiz, yaşadıkları sürtünme yolu ile cinsel ilişki esnasında sevgilisinin eline boşalıp, elini sildikten sonra vajinasına dokunduğunu ve bundan dolayı gebe kalınıp kalınmayacağını sormuş. Bu tür durumlarda risk çok düşüktür ancak yine de gebelik oluşabilir.

Bir başka ziyaretçimiz ise bize sormuş olduğu “Sürtünme yoluyla oluşan gebelik dış gebelik midir?” sorusunun cevabını merak etmiş. Dış gebelik bebeğin oluşması ile alakalıdır. Bu tür ilişki ile dış gebeliğin hiçbir ilgisi yoktur.

Ayrıca sürtünme yolu ile ilişkiye girip 1 ay içinde 2-3 sefer ertesi gün hapı kullanan okuyucularımız da olmuş. Ertesi gün hapları aynı adet dönemi içerisinde birden fazlakullanılmamalıdır. Aksi halde vücutta çeşitli adet problemleri doğurabilmektedir.

Sürtünme yolu ile ilişkide dikkat edilmesi gerekenler!

Yukarıda yazan bilgiler sizin için tavsiye niteliğindedir. Asla tanı, tedavi için geçerli değildir. Hamilelik ile ilgili şüpheli konularınızı yorum bölümünden veya soru sorma bölümünden sorabilirsiniz. Sizi en azından stres ile yaşamak durumunda bırakmadan, doğrudan yönlendirme yapmaya çalışabiliriz.

Sürtünerek ilişli sonrası hamileliğin oluşup oluşmadığını merak eden çiftlerden gelen soruları ve cevapları aşağıda bulabilirsiniz.

 

Not: Daha önceki yorumları ve cevapları okumadan gereksiz sorular sorulduğu için, yorum bölümü kapatılmıştır! Gerçekten merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz sorular için, aşağıdaki Facebook sayfamızı beğenerek sayfa üzerinden bize mesaj gönderebilir veya sitenin iletişim bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz..

 

https://www.facebook.com/forumtartisma/

 Kategorisi : Tartişma KonularıSürtünme Yoluyla girilen ilişkide hamile kalma ihtimali Yazısına Yapılan Yorumlar

  1. admin dedi ki:

    Sürtünme yolu veya baska bir türlü ilişkiye girdiginizde hamile kalmazsınız, hamile kalmanız icin partnerinizin vajinanın icine sperm boşaltması gerekiyor, vajina icine giren sperm kadının yumurtalıklarına ulasırsa o zaman bir GEBELİK başlar,

    Lütfen sordugunuz soruları mantıklı bir bicimde sorun…

  2. admin dedi ki:

    sürtünme yolu ile ilgili yazılan yorumların hepsi ahlaki kuralları rencide eddigi icin kaldırılmıstır…

Yazı Hakkında Fikriniz varmı ??