Hangi Cihazla internet kullanıyoruz?

Hangi Cihazla internet kullanıyoruz?

İnternetteki sörfün %52’si cep telefonlarında gerçekleşir ve bu sürpriz değildir. Şaşırtıcı olan şu ki, tüm çevrimiçi kullanıcıların %25’i internete bağlanmak için bir VPN kullanırken, bir tablet (%4) yerine bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar (%43) ile bağlantı kurmayı tercih etmektedir.

Bir VPN kullanmanın nedenleri, çevrimiçi sansürü baypas etmekten coğrafi olarak engellenen içeriklere erişime ve güvenlik konularına kadar farklı olabilir. Bu nedenle, ExpressVPN ve NordVPN‘in dünyanın en popüler iki VPN’i olması mantıklıdır. Bu iki güvenli sağlayıcı, akıllı telefon, dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, tablet veya başka bir cihaz kullanıp kullanmadıklarına bakmaksızın, kullanıcılar için VPN engellerini ve çevrimiçi sansürü sürekli olarak baypas edebilir.

 İnternet, 2018 yılında masaüstü bilgisayarlara göre mobil cihazlarda daha fazla kullanılıyordu. Bu, 2019 yılında kullanıcıların %6’sının mobil cihazlara geçmesiyle daha da belirginleşen bir trend oldu. Cep telefonlarının daha önce hiç olmadığı kadar çok özellik içerecek şekilde tasarlanmasıyla bu eğilimin önümüzdeki yıllarda daha da artması bekleniyor.

Masaüstü cihazlar, çalışanların kendi odalarında veya ofislerinde olduğu saatlerde yani sabah 10 ile akşam 5 arasında daha sık kullanılırken, mobil cihazların kullanımı insanlar evlerine geldikten sonra yani akşam 8’den sonra daha popülerdir.

İnsanların sörf yaptıgı sitelerin istatistigi

Yetişkin içeriği (%13) ve oyun (%10) konularını işleyen bazı web sitesi türleri, özellikle yalnızca %3’lük bir orana sahip haber ve sağlık siteleriyle karşılaştırıldığında, mobil cihazlardan erişimde büyük bir artış yaşamaktadır.

Bu, büyük oranda mobil teknolojideki ilerlemelerden kaynaklanmaktadır. Özellikle, cep telefonları artık video yayınlayan ve normalde telefonların sağlayabildiğinden daha fazla işlem gücü gerektiren web sitelerine ve platformlara uyum sağlama konusunda yeterince güçlüdür.

Cevapla

---Lutfen Kibar bir sekilde yorum yapın---

Hakkında ForumTartisma

forumtartisma ailesi
Scroll To Top