Sitenizde hreflang etiketi yok Nasıl eklenir?


Google’nin Search Console‘ da sitenizin Ayarlar, Uluslar arası hedefleme sekmesine baktıgınızda böyle bir hata alıyorsanız “Sitenizde hreflang etiketi yok” cözumu cok basit.

Hreflang kodu ekleme

Soru? : Web sitemde farklı dillerde yayın yapmak istiyordum. Google Webmaster araçları içinde yer alan uluslararası hedefleme bölümüne girdiğimdesitenizde hreflang etiketi yok şeklide bir uyarı aldım. Hreflang etiketi nasıl alınır ve nasıl eklenir?

Google webmaster araçları üzerinde bulunan Uluslararası Hedefleme bölümüne girdiğinizde Hreflang Etiketi Yok diye uyarı alıyorsanız,

<head> </head>arasına şu şekilde kodları eklemelisiniz; 


Ne kadar farklı dil seçeneğiniz var ise o kadar etiket oluşturmanız gerekir. Dillerden dillere geçiş bulunmadığı zaman Dönüş etiketi yok uyarısı alırsınız.

Böyle bir uyarı alırsanız ?  support.google.com/webmasters/answer/6061244?hl=tr sayfasından detaylı doküman bilgisini alabilirsiniz. Ayrıca kaynak olması açısından hreflang kullanımına dair açıklayıcı bilgileri Google’ın support.google.com/webmasters/answer/189077?hl=tr resmi sayfasından öğrenebilirsiniz.Kategorisi : Google, HTML KodlarıYazı Hakkında Fikriniz varmı ??