Nasıl Sosyalleşilir?

Sosyal olmak o kadar da zor değildir, yalnızca çevrenizdeki olayların ve kişilerin daha fazla farkında olmalısınız. Tabi bunun için belli bir bilgi birikiminizin de olması gerekir. Bilgi birikiminin yanı sıra bu bilgileri doğru şekilde kullanmak da önemlidir. Eğer sosyal olmak istiyor ancak yine de olamıyorsanız ve insanlarla ilişkilerinizde sıkıntı yaşıyorsanız birkaç ipucuna hayır demezsiniz.

Nasıl Sosyalleşilir?

Sosyal olmak için gereken ilk şey başarısız olmaktır. Evet bu size biraz garip gelebilir ancak başarısız olmadan başarılı olamazsınız. Çünkü başarısız olduğunuzda pes etmemeyi öğrenir, başarılı olduğunuzda daha çok sevinirsiniz. Bu yüzden sakın başarısız olmaktan korkmayın. Başarısız olduğunuzda da üzülmeyin. Kendinize güvenin ve sosyalleşmek için yapmanız gerekenleri yapmaya devam edin.

Sosyalleşmek isteyen çoğu kişi insanlarla konuşacak bir şey bulamadıklarını söylerler ve bundan yakınırlar. Bu durumu gözünüzde büyütmeyin. Bu bir çok insan tarafından yaşanan oldukça yaygın bir problemdir. Yalnızca basit bir ’merhaba’yla başlayın. Selam verdiğiniz kişi de büyük olasılıkla içtenlikle karşılık verecektir. Vermezse de emin olun dünyanın sonu değil. Siz bu şekilde davranmaya devam edin. Mutlaka karşılığını alacaksınız.

Bir konuşma sırasında siz konuşmaya başlayınca insanlar susarlarsa ya yanlış bir şey söylüyorsunuz ya da yanlış bir şekilde söylüyorsunuz demektir. Bir konuşmada en önemli kural karşıdakinin görüşlerine saygı duymaktır. Diğer kişilerin görüşlerine saygı gösterin ve sert bir şekilde karşı çıkmayın. Eğer bir grup insan konuşuyorsa en uygun yerinde konuşmaya girin ve konuşulan konu hakkında siz de bir şeyler söyleyin. Ancak konuyu değiştirmeye ya da bölmeye çalışmayın.

Empati kurmayı öğrenin. Empati ilişkilerde oldukça önemli bir unsurdur. Karşınızdaki kişilerin yerine kendinizi koyun ve olayları bir de onların açısından düşünün. İnsanlara onları anlayarak yaklaşırsanız daha kolay ilişkiler kurarsınız.

Sosyalleşmenin en iyi yollarından biri de paylaşmaktır. Paylaşım sıcak bir ortam oluşmasını sağlar ve insanları birbirlerine yakınlaştırır.

Was this helpful?

0 / 0

Bir cevap yazın 0

Your email address will not be published.


Saç Cilası Nedir, Ne İşe Yarar? - forumtartisma.com

Saç Cilası Nedir, Ne İşe Yarar? - forumtartisma.com

[…] Evde Saç Cilası Nasıl Hazırlanır? […]