LÖSEV’den yardım kolisi


Lösev gönüllüleri ramazan ayı boyunca yardıma ihtiyacı olanlar ile bulusuyor.

LÖSEV, Ramazan ayında Türkiye genelinde 16.000’i aşkın lösemi ve kanser hastası çocuk ve ailesine içerisinde gıdadan giysiye, kırtasiyeden oyuncağa pek çok ihtiyaç malzemesi bulunan
yardım kolileri ulaştıracak.

Yardım kolileri yüklü LÖSEV İyilikler Tırı, Türkiye’nin dört bir yanını il il dolaşarak yardımlarını birebir elden ulaştırıyor, bu sayede binlerce lösemi hastası çocuğun yüzünü güldürüyor. Tırda ailelerin ihtiyacı olacak gıdadan giysiye, kırtasiyeden oyuncağa, iğneden ipliğe her ürün bulunuyor ve aileler ihtiyaçlarını buradan temin edebiliyor.

LÖSEV’den yapılan yazılı açıklamada; zorlu bir tedavi sürecinden geçen lösemi hastası çocuklar ve ailelerine yalnız olmadıklarını hissettirmek ve moral kazanmalarını sağlamak amacıyla iftar yemekleri de düzenlendiği bildirildi. “LÖSEV Ramazan Ayı boyunca yüzlerce lösemi hastası çocuk ve ailesiyle iftar yemeklerinde buluşarak hem moral verecek, hem sıkıntılarını yakından dinleyerek kalıcı çözümler yaratacak” denilen açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Ramazan ayı boyunca iletilmek üzere birçok temel ihtiyacın yer aldığı koli seçeneklerinde et ve et ürünleri de bulunuyor. LÖSEV’e kayıtlı ailelere gönderilmek üzere ‘ben de bir koli almak istiyorum’ diyorsanız, Acil Yardım Kolisi, Küçük Aile Kolisi, Gülen Aile Kolisi, Büyük Mutlu Aile Kolisi olmak üzere hazırlanan bağış kolisi seçeneklerine yönelik detaylı bilgilere www.losev.org.tr sitesinden ulaşabilir, yardımlarınızı iletebilirsiniz.

Ayrıca Ramazan Ayı boyunca destek vermek isteyen duyarlı kişi ve kuruluşlar Türkiye’deki tüm banka şubelerinden, PTT şubelerinden, telefon numaralarımızdan, tüm gsm operatörleri faturalı hatlardan 3406’ya boş bir SMS göndererek veya www.losev.org.tr üzerinden bağış seçeneklerini inceleyerek katkıda bulunabilirler.

ÖNEMLİ UYARI
Sayıları 16.000’i aşan hastalarına yardımlar ileten LÖSEV asla sokakta para toplamaz. Para ile gazete, dergi satmaz. Evinize, işyerinize gelerek bağış istemez. Kendilerini acındırarak sizi sömüren kişileri 155 Polis İmdat veya LÖSEV telefonlarından haber veriniz ve yakalatınız.
Ankara 0312 447 06 60
İstanbul 0212 268 68 68 İzmir 0232 381 66 44
Bursa 0224 233 33 36 Antalya 0242 316 06 63″Kategorisi : Tartişma KonularıYazı Hakkında Fikriniz varmı ??