LeBron James

Kaynak : http://www.fanatik.com.tr/2018/05/28/iste-lebron-james-in-son-hali-1373949

Müthiş performansı bir yana, kırdığı rekorlarla 2018 Play-Off’larına damgasını vurdu. Doğu Konferansı finalinde Boston Celtics karşısında ise sınırları zorladı Cleveland Cavaliers’ı tek başına sırtlayan ‘Kral’ deplasmandaki serinin son maçında oyundan hiç çıkmadı, Boston’a geçit vermedi ve 9. kez finale çıktı.

LeBron James, ‘Kral’ın kim olduğunu bir kez daha gösterdi. ‘Evim’ dediği Cleveland Cavaliers’e geri döndüğü 2015 yılından bu yana, tek başına(!) inanılmaz işlere imza atan süperyıldız, 2018 Play-Off’larına da damgasını vurdu. Normal sezonda takımın gösterdiği performans, Cleveland Cavaliers’ı çok da iddialı göstermiyordu. -Ki, Play-Off’larda Indiana Pacers serisi hariç, Toronto Raptors ve Boston Celtics önünde Cavs’ın saha avantajı da yoktu.- LeBron James’in gücünün nereye kadar yeteceği merak konusuydu ve ‘O da bir yere kadar’ deniliyordu… Ama LeBron içindeki ‘mutantı’ çıkardı ve sınırları aşan performansıyla efsane olduğunu kanıtladı.

Cavaliers’la 4. kez finale çıktı 

Play-Off’larda Indiana ve Toronto bir yana Doğu Konferansı Finali’nde Boston Celtics karşısında bir harikaydı. LeBron’lu Cleveland evinde hiç kaybetmeyip, eşitliği sağladı: 3-3. Finale kalan takımı belirleyecek son maç deplasmandaydı ama müthiş konsantre olmuş LeBron’u taraftar baskısı da etkilemedi. 10 yıldır 7. maçları kaybetmeyen LeBron, Boston’ın nefes almasına dahi izin vermemek için, 48 dakika oyundan hiç çıkmadığı maçta 35 sayı, 15 ribaunt ve 9 asist üretip, zaferi getirdi: 87-79. LeBron böylece, Cavaliers’i üst üste 4. kez finale taşırken kariyerinde de art arda 8 toplamda da 9. kez şampiyonluk için mücadele etme şansı yakaladı.

Durdurulamaz

Marvel’in mutant karakterlerini aratmayan LeBron James’i, Boston Celtics’in teknik faulleri dahi pes ettiremedi. Maçın bitimine 1 dakika kala, turnikeye giden LeBron’u, Marcus Morris omuzlarından çekerek durdurmaya çalıştı ancak ‘Kral’ bu pozisyonu da basket faulle tamamladı.

Play-Off yorgunu LeBron, 48 dakikanın acısını tüm vücuduna buz koyarak çıkardı.​

Cedi Osman finale çıkan 3. Türk

Mehmet Okur (Detroit Pistons- 2004) ve Hidayet Türkoğlu’nun (Orlando Magic-2009) ardından CediOsman, NBA finallere kalan 3. Türk olarak tarihe geçti. LeBron’un hem karakteri hem de performansıyla değer verdiği milli oyuncumuz, Doğu Konferansı şampiyonluk kupasıyla pozunu verdi.

Cevapla

---Lutfen Kibar bir sekilde yorum yapın---

Hakkında ForumTartisma

forumtartisma ailesi
Scroll To Top