Kulak-Burun-Boğaz (KBB)

KULAK BURUN BOĞAZ
 Kulak-Burun-Boğaz (KBB) bölümünde; hastalarımızın muayeneleri yapılarak burundan daha rahat nefes alabilmeleri ve iyi duyabilmeleri için hastaların teşhisi-takibi ve gerekli olan medikal-cerrahi tedavileri yapılmaktadır.
Baş dönmesi, sinüzit, horlama, çınlama, işitme azlığı, üst solunum yolu enfeksiyonu, nezle, grip kulak burun boğaz bölümünde en sık rastlanan rahatsızlıklardır.

Baş dönmesi ve denge bozukluğu bir çok hastalık tablosunda karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle baş dönmesi şikayeti ile gelen hastaların yakınma öyküleri detaylı bir şekilde alınması gerekmektedir. Bu yaklaşımla kısa sürede hasta tanı ve tedavi olanağına kavuşmaktadır.

Horlama sosyal açıdan rahatsız edici bir unsur olmanın yanında kişinin sağlığını tehdit eden bir problem haline gelmektedir. Horlama basit tedbirlerle giderilebileceği gibi yapılan testler sonucunda tıkanıklığı yaratan bölgeye göre burun septum eğriliğinin düzeltilmesi, burun etlerinin küçültülmesi, hava yolları cerrahi işlemlerle açılmaktadır. Alt konka hipertrofisi, kronik sinüzit gibi hastalıklar da hastanelerimiz kulak burun boğaz uzmanları tarafından endoskopik olarak operasyonla düzeltilmektedir. Bunun yanında kulak burun boğaz polikliniğimizde saf ses odyometri + timponometri testi yapılmaktadır.

KBB Bölümünde Yapılan Ameliyatlar;
* Septoplasti (burun içi eğriliği ameliyatı)
* Tonsillektomi (Bademcik ameliyatı)
* Uvulektomi (Horlama ameliyatı)
* Adenotonsillektomi (Geniz eti bademcik ameliyatı)
* Adenoidektomi (Geniz eti ameliyatı)
* Mastoidektomi ve timpanoplasti (Her türlü kulak ve kulak zarı ameliyatı)
* Septorinoplasti (Burun estetik ameliyatı)
* Adenoidektomi+tüp
* Fonksiyonel endoskopik sinüs cerrahisi (endoskopik yöntemle sinüzit ameliyatı)
* Endokopikkonkabüllüza rezeksiyonu
* Dil bağı ameliyatı
* Lokal operasyonlar biopsi vb.
* Sinüzit ameliyatları
* Mikrocerrahi ile kord vokallere müdahale
* Ventilasyon tüp takılması

Cevapla

---Lutfen Kibar bir sekilde yorum yapın---

Hakkında ForumTartisma

forumtartisma ailesi
Scroll To Top