İNŞİRAH SURESİ Duası Fazileti Anlamı


Peygamber Efendimizin en zorlu anlarda içini ferahlatmak, rahatlamak için okuduğu inşirah suresi faziletleri nedir.

İnşirah suresi, Kur’an-ı Kerim’in 94. suresidir. 8 ayetten oluşur. İnşirah Suresi, Mekke’de nazil olmuştur. Adını ferahlamak anlamına gelen “inşirah” kelimesinden almıştır.

İNŞİRAH SURESİ TÜRKÇESİ:

İNŞİRAH SURESİ ANLAMI:

insirah suresi

İNŞİRAH SURESİ Fazileti : Gün içerisinde 7 defa İnşirah Suresi okumanın kişinin kalp sıkıntılarını gidereceği yönünde bazı bilgiler bulunmaktadır. Rivayetlere göre 5 vakit namazın arkasından okunabilecek olan İnşirah suresi işleri kolaylaştırır. Üzüntülü bir anda ise feraha çıkılır. Göğüs darlığı yaşayan bir kimse ya da hastalık bulunan kişi bu sureyi okumaya sürekli devam ederse Allah (c.c) o kimseyi hastalıktan korur.

Inşirah suresini günde kaç defa okunmalı?

İnşirah Suresini okumaya devam eden kalp sıkıntısından kurtulduğu gibi, bol rızka kavuşur. Her gün 7-21-41-70 veya 152 defa okuyan kimsenin hayırlı dilekleri kabul olur, her türlü maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulur. Geçim sıkıntısından kurtulmak için her namazdan sonra 7 veya 10 defa inşirah suresi okunur.

Insirah namazda okunur mu?

İnşirah suresi namaz kılarken ve günlük ibadetleri yaparken okunabilir.

Inşirah suresi kuranda kaçıncı cüzde?

Allah (c.c)’un sıkıntıya ve kedere düşmüş kullarına şifa bulmaları için göndermiş olduğu İnşirah Suresi, toplamda 8 ayetten oluşan ve Kuran-ı Kerim’in 30. cüzünde yer alan en faziletli surelerden biridir.Etiketler: ,

Kategorisi : En Güzel DualarYazı Hakkında Fikriniz varmı ??