Hıçkırık (ilaç)(tedavi)(Doktor)


Hıçkırık Nasıl Geçer? Hıçkırık nedenleri? Hıçkırık Tedavisi icin hangi doktora gidilir?

Hıçkırığı geçirmek için pratik öneriler

Hıçkırık için hangi bölüme gidilir?

Hıçkırık için hangi doktora gidilir sorusuyla karşılaşıyorsanız ya bizzat sizde hıçkırık problemi yaşıyorsanız gitmeniz gereken bölüm ve doktorlar; Kardiyoloji, Dahiliye, Gastroenteroloji olarak sıralanabilir.

Hıçkırık için hangi ilaç?

Hıçkırık için ilaç ismi önermiyoruz sağlık ocagındaki aile hekiminden, acil servislerden ve hıçkırık icin gidilecek doktorlardan gerekli gorurlerse size ilaç verilecektir. aksi halde ilaç kullanmayınız!!

HIÇKIRIK NEDİR?

gelin birde hıçkırık nedir hep beraber inceleyelim.

Aşırı yemek yemekten ya da sinirsel nedenlerle, diyaframın istemsiz bir biçimde kasılmasıyla hava akciğerlere geçerken boğazdan çıkan ve düzgün aralıklarla yinelenen ses olarak tanımlanan hıçkırık, kısa sürede kendiliğinden geçer ve çoğu durumda önemsizdir. Ancak günlerce süren ve bir türlü geçmeyen inatçı bir hıçkırık ile karşı karşıyaysanız mutlaka bir doktora görünmenizde fayda var.

HIÇKIRIK NEDEN OLUR?

Göğüs boşluğu ile karın boşluğun birbirinden ayıran ve diyafram adı verilen kasın istem dışı kasılmasını takiben ses tellerinin bulunduğu gırtlak bölgesinin aniden kapanmasıyla oluşan hıçkırığın oluşmasında birden fazla etken etkili olabilir.Kategorisi : Genel Saglık BilgileriYazı Hakkında Fikriniz varmı ??