Google’a özel AMP hataları

Google Webmaster Araclarında aldıgınız Amp Hataları nedenlerini assagıdaki taplodan ögrenebilirsiniz.

Hata Açıklama
İçerik uyuşmazlığı: Yerleşik video eksik Standart web sayfasında, AMP sürümünde bulunmayan yerleşik bir video var. Genellikle en iyi yöntem standart web sayfasındaki önemli içerik kaynaklarının aynılarını AMP sürümünüze eklemektir. Videonun URL’ye göre algılandığını unutmayın; aynı videoyu işaret eden iki farklı URL’niz varsa bu uyarıyı görürsünüz.
Resmin boyutu, önerilen boyuttan daha küçük AMP’deki yapılandırılmış veriler, önerilen boyuttan daha küçük bir görüntüyü ifade eder. Bu durum, sayfanın Google’da tüm AMP ile ilgili özelliklerle görünmesini engelleyebilir. Düzeltmek için yönergelerimize uygun olarak daha büyük bir resim kullanın.
AMP sayfası alan adı uyuşmazlığı AMP sayfası, standart sürümden farklı bir alan adı üzerinde barındırılmaktadır. Bu durum, arama sonuçlarında belirli bir URL alan adını görüp sayfayı AMP okuyucuda açtıklarında farklı bir alan adıyla karşılaşan mobil kullanıcıların kafasını karıştırabilir. (Sayfanın dizine eklenmesini veya sıralama durumunu etkilemez.)
URL bulunamadı (404) İstenen AMP URL’si bulunamadı. 404 sayfaları hakkında daha fazla bilgi edinin
Sunucu hatası (5xx) AMP sayfası istenirken belirtilmeyen 5XX sunucu hatası oluştu. Sunucu hataları hakkında daha fazla bilgi edinin.
Robots.txt tarafından engellendi İstenen AMP URL’si bir robots.txt kuralı tarafından engellendi.
Tarama sorunu AMP sayfası için belirtilmeyen bir tarama hatası oluştu. Sorunu gidermek için AMP URL’nizde URL Denetleme aracını kullanın.
Referans verilen AMP URL’si AMP sayfası değil Bir standart sayfa, aslında AMP olmayan sayfası olmayan bir AMP’ye başvuruda bulunuyor. AMP olmayan bir sayfanın bir AMP sayfasına nasıl başvuruda bulunması gerektiğini öğrenin.
Referans verilen AMP URL’si kendi sayfasının standart AMP’si Standart sayfa bağımsız bir AMP’ye işaret ediyor. Bir sayfanın AMP sürümü olarak bağımsız bir AMP’ye başvuruda bulunamazsınız. AMP olmayan bir sayfadan bir AMP’ye nasıl başvuruda bulunacağınızı öğrenin.
URL “noindex” olarak işaretlenmiş AMP bir “noindex” yönergesiyle engelleniyor. Google, noindex tarafından engellenen bir sayfayı dizine ekleyemez; noindex yönergesini veya engellenen sayfaya yapılan başvuruyu kaldırın.
Bu sayfa için “unavailable_after” tarihinin süresi doldu AMP sayfasında, süresi geçmiş, artık yayınlanmaması gerektiğini belirten bir “unavailable_after” meta etiketi veya yönergesi mevcut. Etiketi gelecekteki bir tarihe güncellemeniz veya kaldırmanız gerekir.
Standart sayfa geçersiz URL’ye yönlendiriyor Bir standart sayfa, geçersiz şekilde biçimlendirilmiş bir URL kullanan bir AMP sürümüne başvuruda bulunuyor. Bir AMP sürümüne doğru şekilde nasıl başvuruda bulunulacağını öğrenin.
amp-story standart hatası Bir sayfa, yanlış bir şekilde bir amp-story sayfasına AMP sürümü olarak başvuruda bulunuyor. amp-story sayfası, tanımı gereği kendi sayfasının standardı olduğundan buna izin verilmez: Bir <rel="canonical"> etiketi ile kendine işaret etmelidir ve başka bir sayfanın AMP sürümü olarak görev yapamaz.

 

Was this helpful?

0 / 0

Bir cevap yazın 2

Your email address will not be published.


slament

slament

Google kendi içeriğinin paylaşılmasına izin vermiyor diye biliyorum

admin

admin

Google’nin dogru paylasılan icerigi sevdigini biliyoruz.