Felak ve Nas “Felâk-Nâs” Sureleri ve Türkçe Meali


Her nedenle olursa olsun Allah’a sıgınmak ve Cinlerden ve seytanlardan korunmak icin okumamız gereken Felâk suresi, Nâs sureleri vardır.

Felak Suresi ve Nas Suresi (Felâk Nâs) için Peygamber EfendimizBu gece indirilen ayetler var ya, onlar gibisi hiç görülmemiştir” buyurmuşlardır.

Nas Suresi ve Meali

1. Kul, euzü birabbin nâs,
2. melikin nâs,
3. ilâhin nâs,
4. min şerril vasvasil hannas,
5. elleziy yuvesvisu fiy sudûrin nâs,
6. minel cinneti ven nâs.

Nas Suresi Diyanet Meali:

1-2-3-4-5-6. De ki: “Cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların Rabbine, insanların Melik’ine, insanların İlah’ına sığınırım.”

Felak Suresi ve Meali

1. Kul, euzü birabbil felâk,
2. min şerri ma halak,
3. ve min şerri gasikin iza vakab,
4. ve min şerrin neffassâti fil ukad,
5. ve min şerri hâsidin iza hased.

Felak Suresi Diyanet Meali:

1-2-3-4-5. De ki: “Yarattığı şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım.

Felak ve Nas Surelerini kimler okumalıdır !!

Kendinde veya  sevdikleri insanlarda büyü oldugunu düsünen ve kendilerine cin musallat oldugu düsünen kisiler okumalıdır.

Define Kazısı Yapan arkadaslar bismillah demeden önce okumaları, define yerinde büyü ve tılsım varsa korunmaları icin son derece önemlidir,Kategorisi : En Güzel Dualar, Gizli ilimlerFelak ve Nas “Felâk-Nâs” Sureleri ve Türkçe Meali Yazısına Yapılan Yorumlar

  1. asya dedi ki:

    Allahım ser seytandan sana sıgınırım sen beni kötülüklerden ve atesden yaratılmışlaran koru yarabbim amin.

Yazı Hakkında Fikriniz varmı ??