Erkeklerde Neden Meme ucu vardır?

Erkeklerde neden meme ucu vardır hiç merak eddinizmi, aslında ilk 6 hafta hepimiz büyük degisimler geçirip memelerimiz şekilleniyor.

Bir Ziyaretcimiz Watsapp Aracılıgı ile Erkeklere Neden Meme ucu vardır diye sordu?

Cevaplayalım.

Embriyonun ilk oluştuğu zaman cinsiyet hala belli değildir, Cinsiyet 6 haftadan sonra belirmeye başlar, 6 haftaya kadar tüm embriyolar kadın şablonunu takip eder, 6 haftadan sonra cinsiyet kromozonu devreye girer ve cinsiyetimiz sekillenmeye başlar bu ana kadar meme uçları oluşmuştur ama artık cinsiyetimiz erkek olduğu için bayanlardaki gibi ilerleyip büyüyemezler.

Yani genetik olarak cinsiyetimiz babadan gecen spermlerle belli oluyor ama kalıtsal olarak hepimiz ilk 6 hafta boyunca dişi 6 haftadan sonra cinsiyetimiz beliresiye kadar meme uçları olusmus oluyor ve erkeklerde meme hormonları salgılanmadığı için bugünkü halini alıyor.

Was this helpful?

0 / 0

Bir cevap yazın 2

Your email address will not be published.


bellisima

bellisima

ne ilginc bir bilgi ben merak eddim arastırırken buldum bu sayfayı gercekden ben soke oldum

admin

admin

Sperm ile yumurta birleştikten sonra oluşan zigot ve ardından zigotun bölünmesiyle oluşan embriyo ilk 6 hafta boyunca dişilerin vücut yapısına benzer bir gelişim izlemektedir. Yani embriyo, “sanki dişi olacakmış gibi” gelişmektedir. Ta ki 6. haftada erkek cinsiyet kromozomu olan Y’nin üzerindeki genlerin okunmaya başlaması ve daha aktif hale gelmesiyle birlikte yüksek dozda testosteron hormonu salgılanmaya başlamasına kadar… Bu noktadan sonra embriyo hızla değişmeye ve hücreler farklı yönlerde özelleşmeye başlar. Bu süreçte çoğu erkeksi özellik edinilmeye başlar. Ancak 6 haftaya kadar edindiğimiz dişil izleri asla tam olarak silinmez. İşte bu sebeple erkekler de neredeyse tamamen işlevsiz olmasına rağmen meme uçlarına sahiptirler.