Borsada Kazanmak icin

Borsa Piyasası üzerinde yatırım yapan bir yatırımcı her zaman strateji benimseyerek yola çıkmayabilir ve böyle bir durumda kazanç sağlayabilir. Peki borsa stratejisi kazandırır mı? Yani belli borsa stratejileri uygulayan bir kişi amatör yatırımcı ile eşit düzeyde mi kazanır yoksa daha fazlamı kazanç elde eder bu gibi soruları birazdan makalemizde cevaplandıracağız.

Borsa piyasası içinde borsa stratejisi gibi önemli bir konudan yüzeysel olarak bahsedecek olursak bunlar:

  • Borsayı takip etmek ile başlar ve borsayı güncel olarak takip edebilen bir kişi kazançlı çıkabilir. Ama buna zıt olarak maliyeti yüksek hatalarda yapabilirsiniz. Borsa piyasası içinde %100 kazanç garantisi yoktur. Yani sadece güncel olarak takip etmek yeterli değildir.
  • İhtiyaç dışı sermaye ile yatırım yapmak bir diğer kuraldır. Çünkü stratejinizin olumlu veya olumsuz sonuçlarında anaparanızın etkilenmesi sizi bu platformda endişelendirebilir veya yüksek kazanç elde edebilirsiniz.
  • Üçüncü ve en önemli madde ise iyi bir aracı kurum seçmektir. Aracı kurumların lisanslı olması en önemli konu iken size sağlayacağı kazançta yine aynı oranda önem taşır. Finansal olarak güçlü bir aracı kurum tercih etmeniz faydalı olacaktır.
  • Temel ve teknik analizlerden yararlanarak borsa piyasasında kazançlı çıkabilirsiniz. Şirketlerin durumu üzerinde teknik analiz her zaman fayda sağlamaktadır.
  • Tüyolara karşı bir zaafınız olmasın. Yani tüyolar üzerinden yürümeyin belirlediğiniz borsa stratejisi üzerinden yatırıma gidin.
  • Son olarak ümidiniz kırılmasın. Çünkü önemli bir konu haline gelen bu durumda yatırımcıların çoğu sermayesini kaybetmeye hazır bir ortam sağlar. Direnci kırılan her bir yatırımcı sadece kaybettiği miktar ile kalmaz, bunu nasıl revize edebileceğini de düşünemez.

Tüm bu maddelere özen gösterebilen bir yatırımcı borsa piyasası üzerinde kazanç sağlayabilir. Hatta kazancını katlayabilirsiniz. Önemli olan bunları bilmeniz ve dikkat etmenizdir.

Was this helpful?

0 / 0

Bir cevap yazın 0

Your email address will not be published.