Boron matik kullananlar

Bu yazı kaldırdıgımız forum bölümünden derlenmistir.

Etimaden BORON Matik Doğal Mineralli Deterjan Temizlik Ürünü kullananlar varmı bilgi verebilirlermi??

1.cevap : Yeni bir urun, reklamı yapılırken doğal olduğu nu anlattıkları kadar keşke mikrop öldürücü beyazlatıcı gibi özelliklerinide on plana çıkarsalar di biz millet olarak yerli sermaya olan her türlü ürünü destekleriz. Keşke büyük marketlerde güzel rayonlar yapsalardı bizde internetden alıp deneme zorunda kalmazdık. Urun geldiği zaman ilk izlenimleri paylaşacağım.

2.cevap: ben aldım kullandım, çamaşır suyu falan katmamama rağmen beyazlar çok guzel çıktı renklilerde zaten pek fark etmiyor kucuk paketlerden alıp deneyebilirsiniz, ben oyle yaptım

not:eski paketlerde tozlanma sorunu varmıs banada o denk geldı sanırım makıneye koyarken oksurtuyor.haberınız olsun:)

3.cevap : kendi internet sitesinden alıntıdı “Borlu tederjan özellikleri”

Eti Matik Bor Temizlik Ürünü Özellikleri nelerdir?

 • · Doğal Temizlik Ürünü
 • · Fosfat içermez
 • · Petrol Türevi Katkı Maddeleri içermez
 • · Çamaşırı Yumuşatma Özelliği
 • · 60 °C’de Beyazlarda, 40 °C’de Renklilerde Güçlü Temizleme Performansı
 • · İki Performans Bir Arada
 • · Renkleri Soldurmadan Temizleme
 • · Mantar Oluşumunu Önlediğinden Koku Giderme Özelliği
 • · Evsel ve Endüstriyel Lekelerin Temizlenmesinde Etkili
 • · Doğal Hammaddeler Nedeniyle İnsan Sağlığı ve Çevre Açısından Güvenilir

4.cevap: ama anti alerjik diye geciyor, belki de ilk defa kokusunu duydugumuzdan kaynaklanıyor olabilir. camasırlarda 40 derecede güzel yıkama veriyor ama simdilik pahalı satılıyor.

Bende Alerjik astım var poseti açıp makineye bir miktar koyarken ökşürük tuttu,

5.cevap : yerli olması, doğal olması ve petrol türevi ve kimyasal içermemesi ilgimi çekti. Denemek lazım.

6.cevap :

Bana da annem tavsiye etti. Toz durumunu ben de duydum ama dediler ki yeni üründe aşırı toz olma durumu giderildi.

Ben de aşırı alerjik olduğum için doğalı seçmeye çalışıyorum.

ilk siparişimi verdim, internet üzerinden daha ucuza geliyor.Kullanıp sonuçlarını ve özellikle de şu toz durumunun gerçekten giderilip giderilmediğini sizlerle paylaşıcam.

7.cevap :
1 hafta önce aldım ve kullandım. Beyaz için 40 derece cok iyi, renkliler için de çok çok memnunum. 
İki farklı paketi vardı ben hem renkli hem beyazlar için olanından aldım. Beyazları da renklileri de 40 derecede yıkattım sonuç super. Yumuşatıcıya gerek yok diye düsünüyorum, Banyodaki el lekesi olan beyaz havlum hem bembeyaz hem de yumuşacık çıktı. Onceden sert çıkardı. Bundan sonra kullanmaya devam edeceğim.
renkililerde ise kesinlikle solma yapmadı, Yalnız memnun kalmadıpım kısmı Fiyatı Daha bir ay once 12,90 olan fiyat şimdi 19,90 Diğer iyi markalar aynı fiyata satılıyor 
bu ürün türkiyede söz sahibi olacaksa muhakak fiyatı uygun olmalı, bende hapsurma ve ökşürme yapmadı ama teyze kızımda yapmış ondan astım var.

 • ben bütün israil mallarını kullanmayı bırakalı cok oldu tam bir türk markası bu işe el attı birde dogal madenden üretiliyor dedik ama ne yazıkki boron matik sert lekeleri cıkarmıyor, boron matik ile yıkadıklarımı bingi ile yıkamaya devam ediyorum, belki ben kullanmasını becerememis olabilirim ama en ufak lekeleri bile bıraktıgını görünce benim icin tam bir fiyasko.
 • gecen gün 5 kiloluk olanından 5 paket aldım kargo dahil 90tl ye geldi, ürün ile ilgili bir sürü olumlu yorum var, bazı kisiler ürünü kullanamıyor sanırım, biz gayet memnunuzç
 • Ben n11’den sipariş veriyorum ve yaklaşık 8 aydır da kullanıyorum ve çok memnunum. Bir an önce bütün marketlerde olsun ve reklamı çıksın, herkes duysun görsün istiyorum. Hem milli ürünümüz hem doğal hem de gerçekten ucuz; en basitinden yumuşatıcı kullanmadan pamuk gibi oldu çamaşırlarım. Sırf daha çok kazanmak için de renkli beyaz ayrımı yapmıyorlar. Destekçisiyim, arkasındayım!
 • biz 3.cü yıkamayı tamamladık bormatik ile ilk izlenimler olumlu ters giden birsey yok,
 • benim beyazlarda çok iyi sonuççlar aldıgım söyelenemez ama türk malı olması iyi, camasırları yumusak cıkartıyor, cıkmaz lekelerde deneme sansım olmadı, olursa onuda burda yazarım ama beyazlarda düsük derecedemi kullanmak lazım.
 • boron matik kullanan arkadaslar 40 derecede yıkayın, yüksek derecede camasır yıkanmaz aldıgınız ürünlere bir bakın en fazla 65 derecede yıkayın yazar, 90 derecede yıkanan camasırlar ister istemez yıpranırlar veya renk solması yaparlar, boronmatik 40 derecede yıkama icin uygun, türk malını kullanmalı ve kullandırmalıyız.
 • Bugün ilk defa kullandım perdeleri yıkayıp taktıktan sonra nefes darlığı ve baş ağrısı oldu astım olanlar daha dikkatli olmalı. Rahatsızlık verince tekrar başka deterjan ile yıkadım. Bu benim malesef son kullanışım oldu.
 • Boronmatik kullanıslı ve iyi bir ürün ortak kanı bu, Ama bizim sitemizde ve diger sitelerde bolca kullanıcılar yıkamadan sonra camasırların kokmasından bahsediyorlar,

Boronmatik astım hastaları icin kullanışlı bir ürün degil gibi duruyor, boronmatik üreticileri bunuda ön plana alıp üretime öyle devam edmeliller.

Biz boronmatik icin arge calışmalarının devam edip ürünün daha kullanıslı bir hale gelecek gibi düsünüyoruz.

 • Çamaşırları makinesinden  sonra kurutma makinesine attim, bazı giysilerde ütü istemeyecek kadar kırışık yoktu. İyi ürün ben başarılı buldum.

Was this helpful?

0 / 0

Bir cevap yazın 6

Your email address will not be published.


sabrye

sabrye

ben ilk baslarda teretdudle yaklasmıstım ama zamanla sevdim israile gidecegine paralarımız turkiyede kalsın. iyi bir deterjan herkeze gonul rahatlıgı ile oneriyorum.

levent

levent

biz ailecek memnunuz renkli ve beyazlarda gayet memnunuz makinedeki o kokuda azaldı sanki

kası

kası

Babam almış türk ürünü diye annem makineden camasırları çıkarınca başladı bir öksürme, bir öksürme bizde herhangi bir sıkıntı yok ama anneme boron matik yaramadı ama temizlemesi mükemmel

kasım boron kullanıcı

kasım boron kullanıcı

biz borondan memnun kaldık ama türk ürünü türkiyedeki hammaddeler kullanılırken biraz daha ucuz olup diğer ürünlerin önüne geçirilmeli, fiyat perfonmans olarak iyi ama daha ucuz olmalı yetkililere duyurulur,

admin

admin

Yazılan olumsuz yorumları anlayamıyorum, uzun zamandır boronmatik kullanıyoruz ve pril pril çamaşırlar elde ediyoruz

Birazda sucu kendinizde arayın.

Ben fiyatına takıntılıyım daha ucuz olmalı bormatikler yetkililere duyurulur internetden 21 tl ye alırken bimlerde 25 tl insaf biraz

admin

admin

Birde satış yerleri çoğalsa rahat rahat alıp kullanacağız boronmatik marketlerde bulunmuyor, satan yer sayısı çok az ilgililere duyurulur.