TİROİD İÇİN HANGİ BÖLÜME GİDİLİR?

Bu yazıyı okuyanlar!! Bunlarıda okudu

17 Responses

 1. admin dedi ki:

  Bugun tiroid icin hastaneye giddik, genel cerrah doktorları, endokronoliji bölümünden kan tahlilleri istiyorlar, tiroid icin direk endokronoloji doktorundan randevu alamıyorsunuz genel cerrah doktorları gerekli görürlerse sizi endokronoliji doktorlarına sevk ediyorlar…

 2. admin dedi ki:

  Gecen günlerde, endokronoloji doktoruna sıra aldık ve, genel cerrah servisinin yönlendirdigini söyledik, bizim her iki troid hormonuda düsük cıktıgı icin kan tahlilleri, ultrasyon ve emar istendi birde gece hapı ile sabah tahlili istendi, bütün bu tahlillerden sonra radyoloji doktoru emar sonuncunda hipofez bezi takibi istenmiş, kısaca özetlemek gerekirse doktor dönemsel oldugunu ve troid hormonlarının normale dönmesi gerektigini ama hipofez bezi takibi icin 45 gün sonra tekrar tahlil vermemizi önerdi,
  Bütün hastalara Allah acil sifalar versin.

 3. admin dedi ki:

  sükürler olsun bizim tsh, t3 ve t4 hormon sonuçlarımız hepsi temiz çıktı, emar sonuçlarımızda temiz çıkınca ilaç kullanma ihtiyacımızda yok, ihsallah sizde genel cerrahi yada endokronoloji (metobolizma haştalıkları) doktrolarınızdan iyi sonuçlar alır, su üç günlük dünyayı rahat yasarsınız, Allaha emanet olun.

 4. admin dedi ki:

  Troid’den daha önçe hic doktora gidmediyseniz Aile hekiminizden Troid Hormonları olan T3 ve T4 hormonlarına bakmak icin tahlil verebilirsiniz, Ama ben direk hastaneye gidmek iştiyorum diyorsanız Genel Cerrahi ve Endokronoloji bölümlerine gidebilirsiniz.

 5. admin dedi ki:

  merhaba :
  Troid ilaçları kemik erimesi yapıyor diye komsularımızla sohbetimiz oldu, esim troid ilacı kullanıyor siz hangilerini kullanıyorsunuz ve memnunmusunuz, ve kemik erimesi belirtisi varmı?

 6. admin dedi ki:

  Troid icin kullanılan hormon ilaçlarının ben kemik erimesi yapacagını düsünmüyorum ama bunun icin bi endokronoloji veya ic hastalıkları doktoru ile görüsüp icinizi rahatlatmanız gerekmektedir..

 7. admin dedi ki:

  triod hormonlarını doğal yoldan ilaç kullanmadan yükseltmek mümkünmü?

  • AkilliAdam dedi ki:

   hayır mümkün değilmiş, internetden araştırdım ama iyi bir doktorla diyet yapılırsa faydası olacağını düşünüyorum.

 8. üroloji-ögrencisi dedi ki:

  Siz herhangi bir hastalığınızdan şüpheleniyorsanız aile hekmi ile yola başlayın o sizi her zaman doğru doktora yönlendirecektir, Tiroid için bir tahlil yetiyor ama ilaç düzenlemesi için iyi bir genel cerrahi, ic hastalıkları ve en önemlisi endokronoloji doktorları ile iletişim halinde kalın, geçmiş olsun.

 9. yasemin dedi ki:

  merhaba, troid ve guatır için aynı doktora gidiyoruz dimi yani troidle guatır aynı rahatsızlık dimi

  • AkilliAdam dedi ki:

   guatr hastalığı tiroid bezinin, normal olmayan şekilde büyümesinden kaynaklanmaktadır. ve guatır rahatsızlığı içinde genel cerrahi doktorlarına muayene olabilirsiniz. geçmiş olsun.

   • admin dedi ki:

    yani troid ile ilgili bütün rahatsızlıklara ilk önce genel cerrahi doktorlarına muayene oluyorsunuz, eger genel cerrahi farkli bir bulgu görürse sizi endokronoloji veya baska bir bölüme sevketiyor zaten.

 10. admin dedi ki:

  Tiroid ilacı kullanan bir ziyaretci watsapp aracılıgı ile sordu ?
  Tiroid ilacları kemik erimesi yaparmı ?
  Biz tiroid ilacı kullanmıyoruz ama 6 ayda bir troid hormonlarımızın takibini yapıyoruz ve bu arada iyotlu tuz ve yesil bitkiler tüketiyoruz, marul, eyşikulak, ıspanak, pıransa, tere ve maydonoz cinsinden olan bitkileri abartmadan tüketiyoruz ama bizim hem T3 hemde T4 hormonları düüskdü kendliginden düzeldi, siz doktorunuza danışmadan bir hareket etmeyiniz.

 11. Anonim dedi ki:

  Tiroit icin hangi doktara randevuu almam gerekiyor bilgi verimisiniz

 12. admin dedi ki:

  ilk defa troid doktoruna gidecekseniz muhakkak genel cerrahi doktoruna muayene olunuz, genel cerrah doktorunun troid icin size yardımcı oldugunu düsünmüyorsanız dahiliye ve endokronoloji doktorlarından muayene alabilirsiniz.
  iyi bir doktor arıyorsanız iyi bir endokronoloji prof. randevu alıp düzenli olarak bu doktora muayene olabilirsiniz.

 13. Gökhan dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba ben gökhan yaşım 27 . Ben de panik atak yani anksiyete bozukluğu var . İlaç olarak ta doktorumun denetimi altında lustral 100 mg sabah tok karnına günde bir kez kullanıyorum ama benim ne hikmetse bu hastalığım başladından beri yaklaşık 4 ay kadardır aşırı sıcak basma aşırı terleme uyku halinde böyle irkilme felan sonra kalbimde çarpıntı oluyor çarpıntı da sürekli oluyodu sonra günde 4-5 kere olmaya başladı azaldı yani . Ama her gün muhakkak çarpıntım oluyor . Tırnaklarımda böyle diklemesiye uzunlamasıya çizgiler oluşmaya başladı . Panik atak hastası olduğum için korkuyorum ölümden . Bu yüzden check-up bile yaptırdım kan tahlillerim olsun herşeyim allaha şükür temiz çıktı ama 2.5 ay önce yaptırmıştım . En nihayetinde hala kalp çarpıntım devam ediyor anksiyate de ise ilk hastalığımdan eser yok . Normalde dışarı çıkamıyodum kapı önüne bile inemiyodum korkuyodum . Ölüm korkusu sitres felan yapıyodum . Şimdi allaha şükür çalışıyorum işe gidip grliyorum şehir dışına bile çıkıyorum ama sadece beni hala endişelendiren kalpteki çarpıntım . Eskiden çok neşeliydim şimdi nasılsa ölcem korkusu var o yizden ruh halim berbat 🙁 korkuyorum. Oda ilaçtan mı yoksa Tiroid bezinden mi bilemedim . Sizce bu belirtiler yani kalp çarpıntısı aşırı terleme tırnaklarda düz çizgiler yani bozulma gibi sıcak basması unutkanlık bunlar tiroid bezinin belirtileri olabilir mi ? Lütfen yardımcı olun yoksa çok takıyorum kafama 🙁

  • admin dedi ki:

   bu yazdıklarından bizler sana dogru bilgi veremeyiz doktoruna gidip ayrıntılı bir sekilde konuşmaya calıs dinlemezse başka bir doktorlar konuş oda dinlemezse özel bir profesorun muayenesine gidmende yarar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.