Netfor Nedir?

adminGenel0 Yorum29 Ocak 2017
http://www.netfor.com.tr

Nedir Bu Netfor ?
Netfor, üreten toplum anlayışı çerçevesinde, tamamen Türk yazılımcıların geliştirmiş olduğu yepyeni bir dünyadır. Bilişim teknolojilerinin hızla geliştiği dünyaya Türkiye’nin kazandırdığı bir markadır.
‘’Gelecekten iyi haberler var’’ mottosuyla çıktığımız bu yolda vizyonumuz ve misyonumuz tamamen üretim temelleri üzerine kurulmuştur.

ITR Medya Platformu A.Ş. tarafından gerçekleştirilen NETFOR Projesi kapsamında bireyler için hayatlarını kolaylaştıracak çözümler üretilmiş durumda.

NETFOR UYDU ALICI SİSTEMİ ÜYELERİNE NE KAZANDIRIYOR?
1- TÜRKSAT Uydu Platformu’nda yer alan televizyon-radyo ve her türlü dataya ücretsiz erişim hakkı.
2- Gelir paylaşım modeli ile izlediği reklamlardan pay alma hakkı.
3- Her türlü tüketimde aracısız hizmet alımı.
4- İlgi alanları ile ilgili olarak bilgilendirme mesajları.
5- Sürekli takip ettiği gazetelere uydu üzerinden ücretsiz erişim hakkı.

Gelir Paylaşım Modeli Nedir?
NETFOR Uydu Alıcı Sistemi üyelik esası ile çalışmakta, dünyada ve ülkemizde ilk kez televizyon izleyicisine istediği tüm televizyon kanallarına ücretsiz erişim hakkı verildiği gibi, sistem üzerinden izlediği reklamların gelirinden de pay dağıtılmaktadır.
Gelir Paylaşım Sözleşmesi ile üyeler sistem üzerinden izledikleri reklamlar karşılığı aylık ciddi bir gelir temin edebilecektir.

Bedava internet hizmeti vaadi veren netfor nedir? Yayınladığı reklamlar ile merak uyandıran netfor internet hizmetini bedava vereceğini iddia ederek bir çok kişiyi heyecanlandırdı. Televizyonda yayınlanan reklamlar ile kısa sürede faaliyete geçeceğini duyuran Netfor internet hizmetibi uydu aracılığıyla vermeye hazırlanıyor.

NETFOR BEDAVA İNTERNET NEDİR
Bedava sınırsız internet ve radyo televizyon yayını verme iddiasında olan, yakın zamanda faaliyete geçecek İTR medya platformu. Reklam izleyerek gelir paylaşımı yoluyla para kazanmayı hedefleyen Netfor bu sayede kullanıcılara ücretsiz internet hizmet vermeyi planlıyor.

NETFOR DATA TRANSFERİ YAPAN KARGO SİSTEMİ
Açılışta gazetecilere kısa bir açıklama yapan Başkan Bekir Altunok, Netfor’un özelliklerine dair şunları kaydetti; “Netfor; uydu üzerinden bireysel data transferi ve kargo işlemi yapan sistemin adıdır. Üç aşamalı bir projedir. Birinci aşaması E-Posta, kanun kapsamında tebliğ edilebilecek dataların bireysel anlamda tebliğini sağlayacak bir sistem. İkincisi yine dünyada bir ilk olarak iddia ettiğimiz Elektronik Bilboard dediğimiz kişilerin evdeki televizyonların bir bilboarda dönüşmesi. Üçüncüsü de elektronik AVM dediğimiz, elektronik ticaret olarak adlandırılan internet siteleri üzerinden evlerde AVM modeliyle bin 200 ayrı dükkanın akredite edilerek, tüketiciye ulaşmasının sağlanması”.

DİGİTÜRK VE D-SMARTTAN FARKLIYIZ
Altınok, daha sonra sistemin yapısı ve içeriğiyle ilgili sözlerini şöyle sürdürdü; “Üreticiyle tüketiciyi birleştiren, aracı kurumları ortadan kaldıran bir çalışma ticari modülasyonları merkezi olan bir iş değil. Bugün kamu tarafı olan yani PTT’nin dağıtım tekelindeki bir işi konuşuyoruz. Diğer tarafta TÜRKSAT var, biz ikisi arasındaki teknolojinin çözüm ortağıyız.
Bunu yapan MİDO diye Medya İzleyicileri Dinleyicileri Derneği bende onun genel başkanıyım. Bayilerimiz bu işin ticari faaliyetini yapıyorlar” dedi.

NETFOR NEDİR?
2012 yılında kurulan İTR (İnternet Televizyon Radyo) Medya Platformu A.Ş.’nin bir ürünü olan Netfor, Türkiye’de ve dünyada ilk kez uygulanan bir noktadan bir noktaya, bir noktadan çoklu noktalara ve çoklu noktalardan tek bir noktaya uydu üzerinden veri transferi gerçekleştirebilen, uydudan gelen sinyaller üzerinde ekleme ve çıkarma yapabilen, karadan transferi yüksek maliyetlere sebep olan her türlü hizmet ve ürünün uydu üzerinden taşınmasını sağlayabilen, her bireye kendine özel bir elektronik posta kutusu tanımlanan ve bireylerin her türlü kurum ve kuruluşun aradan çıkarılmasıyla, bu noktalar ile direkt aracısız temas kurmasına olanak tanıyan Dijital Hava Kargo Sistemi.

Kaynak Webtekno
ITR Medya ürünü olarak piyasaya girmeye hazırlanan Netfor isimli yeni nesil teknoloji hakkında merak ettiklerinizi cevaplıyoruz.
Son bir aydır reklamları dönen ve bedava internet sloganı ile fazlasıyla dikkat çekmeye başlayan Netfor isimli hizmet, bizim de dikkatimizi çekti ve şu anda kısıtlı bilgi paylaşımı olsa da gerekli temel araştırmaları yaparak sizlere anlatmaya karar verdik. Teknik olarak sizlere bedava interneti verecek olan Netfor, tabii bunu babasının hayrına yapmadan sizden para yerine farklı karşılıklar isteyecek.

Şimdi gelin detaylara geçelim;

Netfor, ITR, yani İnternet Televizyon Radyo Medya AŞ. tarafından uzun süredir projelendirilmiş bir uydu sistemidir. Temelde bir uydu alıcısı modülü vererek tıpkı uydu alıcısı gibi çalışacak bir sisteme sahip olacağını anladığımız Netfor, aynı zamanda Türksat kanallarını sizlere ücretsiz olarak sunabilecek.

Hem evet hem hayır. İlk başta ortaya çıkan bilgilere göre uydu alıcısı ve üyelik için 400TL gibi bir fiyat talep eden Netfor, ardından satın aldığınız uydu alıcısı üzerinden Türksat yayınlarını ve internet hizmetini sunacak. Ancak sizin devamlı bir ücretsiz internet sahibi olabilmeniz için bu uydu alıcısı ile izlediğiniz yayınlara yapılacak olan reklam yerleştirmelerine tıklamanız gerekecek.

Yani Adblock kullanmadan sürekli reklamlara sahip olan YouTube dünyası Netfor ile evinizdeki televizyonlara taşınarak size ücretsiz televizyon ve internet hakkı verecek.

Tahminlerimize ve edindiğimiz bilgilere göre 8Mbit seviyesinde bir internet bağlantısı sunabileceği söylenen Netfor, bunu uydu üzerinden yapacağı için hem gecikme hem de yağmur, kar gibi hava koşullarında ise bağlantı sorunu yaşayabilmeniz anlamına gelecek gibi duruyor.

Açıkcası benim düşünceme göre böyle. Televizyonunuzu evinizden çıkmadan bir bilboarda dönüştürerek olan Netfor, size reklam karşılığı internet ve televizyon hizmeti verirken kendisine reklam verenlere ise direkt olarak evde sürekli televizyon izleyen, ancak reklamlarda kanal değiştirmeyi öğrenmiş kesime direkt olarak programı ya da filmi izlerken reklam sunabilecek.

Sunduğu bu hizmetler dışında uydu üzerinden data transferi de yapabilecek olan Netfor, elektronik ortamda bir kargo hizmeti de verebilecek. Gerekli izinlerin ve kanun kapsamında elektronik posta yoluyla kullanıcılara ya da gerekli yerlere Netfor üzerinden data transferi de yapılabilecek.

Bir de AVM tarafı olacak olan Netfor sisteminde tahminimize göre gerek kredi kartı vb ödeme gerekse Netfor’da tıkladığınız reklam karşılığında aldığınız pay ile bu AVM üzerinden satın alım yapabileceksiniz. Böylece direkt olarak televizyonunuzdan erişebileceğiniz bir AVM’ye sahip olacak olan Netfor, evinizden alışveriş imkanı da sunacak gibi.

Yapılan açıklamalara ve bilgilere göre Netfor üzerinden reklam tıklamalarından elde edeceğiniz reklam payı ile Netfor üyeliğinizi cebinizden para çıkmadan devam ettirebilir, aynı zamanda fazladan reklamlara tıklayarak elde edeceğiniz ekstra gelir ile para da kazanabileceksiniz. Ancak bu durum olacaksa tahminime göre sadece Netfor AVM dediğimiz e-ticaret bölümü üzerinden para harcama ya da üyelik yenileme işlemleri yapabileceksiniz.

Sonuç olarak gerek paylaşılan bilgilere gerekse ortada dolaşan detaylara göre Netfor sistemi bu şekilde olacak. 400TL ile alınacak uydu alıcısı ile Türksat yayınları reklamlar ile bürünecekken, bu reklamlar üzerinden üyeliğinizi ve internet bağlantınızı cebinizden para çıkmadan yenileme ve aynı zamanda ekstra gelir ile e-avm üzerinden harcama yapma projesi olacak gibi görünüyor. Tabii bunu Netfor tamamen faaliyete geçtiği zaman anlamış olacağız.

Uzun Amin Duası

Uzun Amin Duası

Uzun Amin Duası  (Amin Diyelim Lütfen) (Bu dua bayram sabahlarında,

zeliha açar7 Yorum28 Ocak 2017
uyku getiren dualar

uyku getiren dualar

Gece uyku kaçtığı zaman okunacak dua(Nihat Hatipoğlu) Okunuşu: “la ilahe

admin6 Yorum10 Ocak 2017
leyse leha min dunillahi kaşifeh Türkçe Anlamı

leyse leha min dunillahi kaşifeh Türkçe Anlamı

leyse leha min dunillahi kaşifeh Türkçe Anlamı Leyse leha min

zeliha açar5 Yorum23 Eylül 2016
PEYGAMBER Duası

PEYGAMBER Duası

Peygamber Efendimizden Güzel bir dua Ebu Hureyre radıyallahu anh’dan rivayet

zeliha açar4 Yorum18 Eylül 2016
uyku gelmesi için dua

uyku gelmesi için dua

uyku gelmesi için dua “Allahumme ğarati’n-nücûmü ve hedeetil uyûnu, ve

zeliha açar4 Yorum10 Ocak 2017
Faziletli Dualar

Faziletli Dualar

Faziletli Dualar : (ALLAH’u Teâlâ’yı (C.C.) Zikretmenin Yüksek Faziletleri, Zikredenlerin

zeliha açar4 Yorum21 Eylül 2016
Duanın Önemi

Duanın Önemi

Duanın Önemi : Dua, insanda doğuştan var olan bir duygudur.

zeliha açar3 Yorum20 Eylül 2016
BAŞ AĞRISI İÇİN OKUNAN DUA

BAŞ AĞRISI İÇİN OKUNAN DUA

Bismillahirrahmânirrahîm Elif lam mim, Allahü la ilahe illa hüvel hayyül

zeliha açar3 Yorum28 Ocak 2017
Hacet Duası

Hacet Duası

Her Türlü işinizi hayırla Sonuclanmasını istiyoryasınız Hacet duası okuyabilirsiniz… Bismillâhirrahmannirrahıym

zeliha açar3 Yorum17 Eylül 2016
Alerji nedir?

Alerji nedir?

Alerji nedir? Alerjik proplemler nelerdir? Alerji; genetik yatkınlığı olan bazı

admin3 Yorum9 Mayıs 2017
Güzel Bir Fön Çekebilmek İçin İpuçları

Güzel Bir Fön Çekebilmek İçin İpuçları

Tüm bayanlar saçlarının güzel görünmesine çok dikkat ederler. Bu nedenle

zeliha açar0 Yorum23 Mayıs 2017
Parfüm Nedir ve Neden Yapılır?

Parfüm Nedir ve Neden Yapılır?

Bir kozmetik harikası olan parfümü merak edenler çoktur. Özellikle merak

zeliha açar0 Yorum23 Mayıs 2017
Saçları Gür Göstermek

Saçları Gür Göstermek

Saçlarınızı Daha Gür Göstermenin Önemli Detayları Tüm kadınların ortak sorunu

zeliha açar0 Yorum23 Mayıs 2017
WordPress Kategorileri 2li sıralama

WordPress Kategorileri 2li sıralama

WordPress sidebardaki kategorileri iki sütun (kolon) halinde göstermek. Elimizde eğer

zeliha açar0 Yorum23 Mayıs 2017
ayak idrar agız kokularının anlamı?

ayak idrar agız kokularının anlamı?

Vücudunuzdaki Hangi Koku Ne Anlama Geliyor? Vücut kokunuz size sağlığınız

zeliha açar0 Yorum23 Mayıs 2017
Diz ağrısına hangi doktor ve bölüm bakar ?

Diz ağrısına hangi doktor ve bölüm bakar ?

Diz ağrısına hangi doktor ve bölüm bakar ? İnsan vücudunda

zeliha açar0 Yorum23 Mayıs 2017
Ciftelerin uykuda uyumlu oldugunu gösteren 6 pozisyon

Ciftelerin uykuda uyumlu oldugunu gösteren 6 pozisyon

Yatağın ortasında bir tarafın sırtüstü diğerinin onun göğüsüne yattığı pozisyon.

zeliha açar0 Yorum22 Mayıs 2017
google en iyi reklam yerlesimi nasıl olmalı

google en iyi reklam yerlesimi nasıl olmalı

google en iyi reklam yerlesimi nasıl olmalı? İnternetten para kazanmak

zeliha açar0 Yorum21 Mayıs 2017
Google Adsense ne kadar veriyor?

Google Adsense ne kadar veriyor?

Google Adsense Reklamları ile Ne Kadar Para Kazanılır?   Google

zeliha açar1 Yorum21 Mayıs 2017
Sigaranın uzun dönemde insana zararları

Sigaranın uzun dönemde insana zararları

Hepimiz sigara iciriyor ben bile, ama sigaranın insana ne kadar

zeliha açar0 Yorum20 Mayıs 2017

Güzel Bir Fön Çekebilmek İçin İpuçları

Güzel Bir Fön Çekebilmek İçin İpuçları

Tüm bayanlar saçlarının güzel görünmesine çok dikkat ederler. Bu nedenle

zeliha açar0 Yorum23 Mayıs 2017
Parfüm Nedir ve Neden Yapılır?

Parfüm Nedir ve Neden Yapılır?

Bir kozmetik harikası olan parfümü merak edenler çoktur. Özellikle merak

zeliha açar0 Yorum23 Mayıs 2017
Saçları Gür Göstermek

Saçları Gür Göstermek

Saçlarınızı Daha Gür Göstermenin Önemli Detayları Tüm kadınların ortak sorunu

zeliha açar0 Yorum23 Mayıs 2017
WordPress Kategorileri 2li sıralama

WordPress Kategorileri 2li sıralama

WordPress sidebardaki kategorileri iki sütun (kolon) halinde göstermek. Elimizde eğer

zeliha açar0 Yorum23 Mayıs 2017
ayak idrar agız kokularının anlamı?

ayak idrar agız kokularının anlamı?

Vücudunuzdaki Hangi Koku Ne Anlama Geliyor? Vücut kokunuz size sağlığınız

zeliha açar0 Yorum23 Mayıs 2017
Diz ağrısına hangi doktor ve bölüm bakar ?

Diz ağrısına hangi doktor ve bölüm bakar ?

Diz ağrısına hangi doktor ve bölüm bakar ? İnsan vücudunda

zeliha açar0 Yorum23 Mayıs 2017
Ciftelerin uykuda uyumlu oldugunu gösteren 6 pozisyon

Ciftelerin uykuda uyumlu oldugunu gösteren 6 pozisyon

Yatağın ortasında bir tarafın sırtüstü diğerinin onun göğüsüne yattığı pozisyon.

zeliha açar0 Yorum22 Mayıs 2017
google en iyi reklam yerlesimi nasıl olmalı

google en iyi reklam yerlesimi nasıl olmalı

google en iyi reklam yerlesimi nasıl olmalı? İnternetten para kazanmak

zeliha açar0 Yorum21 Mayıs 2017
Google Adsense ne kadar veriyor?

Google Adsense ne kadar veriyor?

Google Adsense Reklamları ile Ne Kadar Para Kazanılır?   Google

zeliha açar1 Yorum21 Mayıs 2017
Sigaranın uzun dönemde insana zararları

Sigaranın uzun dönemde insana zararları

Hepimiz sigara iciriyor ben bile, ama sigaranın insana ne kadar

zeliha açar0 Yorum20 Mayıs 2017