Kamu Spotu ne demek

Kamu Spotu ne Demek?

TV’de VE Radyolarda çıkan Sigara Pişmanlıktır,Trafikte Sorumluluk hareketi gibi reklamlarda reklamların sağ üst köşedeki ve ya öncesinde belirtilen “Kamu Spotu” yazısını mutlaka görmüşsünüzdür. Bahsettiğimiz bu logonun belirtilmesinin sebebi ise yayınlanan reklamların RTÜK tarafından reklam sürelerin içerisinde sayılmayan ve tamamen ücretsiz olarak yayınlanan kamu yararına reklam olmasıdır.Bu reklamlara Kamu Spotu denmektedir.Bu reklemlar bilhassa toplum yararına olan reklamlardır.

Bunun yanı sıra bu reklamlar toplumun sağlığı veya toplumun yararına olan hususlarda bir uyarı niteliğinde olduğundan dolayı Kamu Spotu olarak belirtilir.

RTÜK resmi sitesindeki “Yayın Hizmeti Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” içerisinde de bu durumdan şu şekilde bahsedilmektedir.

“Üst Kurulca reklam sürelerinden sayılmayacağına ve ücretsiz olarak yayınlanabileceğine karar verilmiş olan kamu spotlarının yayını sırasında; Ek-2’de yer alan kamu spotu logosu sürekli olarak yayınlanır.“ demekmiş.

Forumtartisma

Forumtartisma

Forum tartisma sitesini zirveye taşımak istiyorum bana yardımcı olunuz.

3 Responses

  1. forum tartisma kemall dedi ki:

    bencede bu kamu spotları yetersiz kalıyor, reklam giriyor adamlar bi cikolotayı nereye bağlıyorlar bizimkiler çok duyarlı halkı bilinçlenmesi için bi reklam çekiyorlar o an insanın uykusu geldiği gidip yatması gerektiğini düşünüyor…

  2. forum tartisma naci dedi ki:

    kamu spotları keşke daha kaliteli ve daha bilgilendirici çekilse yönetmenler tarafından iyi olur. yoksa tam olarak milleti bilinçlendirmiyorlar.

  1. Eylül 18, 2017

    […] Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kamu spotu video […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir