Forum

Google'ın pil uygulaması yayınlandı  


0
Android'in sistem uygulamaları bir bir Play Store'daki yerini almaya devam ediyor. Google, Device Health Services isimli pil uygulamasını uygulama mağazasına yükledi.
 
Google, Android işletim sisteminin bir parçası olan uygulamaları Play Store'da bağımsız olarak yayınlama geleneğini sürdürüyor. Arama devi kısa bir süre önce de Device Health Services isimli pil uygulamasını Android uygulama mağazasında kullanıma sundu.
 
 
Uygulama sadece Nexus ve Pixel cihazlarda ön yüklü şekilde geldiği için diğer markaların akıllı telefonlarında çalışmıyor. Google'ın sistem uygulamalarını Play Store'a yüklemesindeki amaç, Android yükseltmesini beklemeye gerek kalmadan ayrı ayrı ve daha hızlı güncellenebilmelerini sağlamak.
Uygulama henüz dünya geneli için kullanılabilir durumda değil. Şu an için sadece ABD'li kullanıcılar tarafından indirilebiliyor ancak kısa süre içerisinde diğer bölgeler için erişilebilir hale gelmesini bekliyoruz.
 
Device Health Services isimli uygulama telefonunuzun pil kullanım durumunu ve şarjınızın ne kadar süre dayanabileceğini gösteriyor. Uygulama Play Store'a yüklendiği için Android sistem güncellemelerini beklemeye gerek kalmadan çok daha hızlı güncelleme alabilecek.
 
 
Rapor
 
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol

Arama Terimleri