Etiketler:google adsense Cevapları Göster/Gizle | Kısayollar

 • Admin

  admin 3:29 pm - July 8, 2017 Konu içi | Cevapla
  entry: google adsenden reklam yeri, google adsense, Google Adsense feed, Google Adsense reklam yerlesimi, Google Adsense reklamları, Google Adsense yerlesik reklam   

  Google Adsense Yeni reklam yerlesimleri 

  Bildigimiz gibi google dünyanın en iyi arama motoru ve Adsense ile yayıncıların iyi paralar kazanmasını saglıyor,

  Bugun sabah Adsense reklam birimlerinde 2 tane daha yeni adsense yerlesik reklam birimi kullanmamıza olanak saglıyor peki bu reklam birimleri nelerdir biraz inceleyelim…

  1. Feed ici reklam

  Özet akışlarınız icin yeni reklam birimleri

  feed icin akışlardan birtanesini sectiginizde size yazılarınızla tam uyum saglaması icin eslestirmek icin edit sayfası açılacak.

  Gerekli ayarları yaptıkdan sonra kaydet ve kodu al diyerek aldıgınız kodu sayfanızda uygun yere yapıstırabilirsiniz…

  Feed Nedir?

  Feed, ekranı kaydırarak göz atabileceğiniz bir içerik akışıdır. İçerik birbiri ardına tekrar eden ve birbirine benzeyen bloklar şeklinde gösterilir. Feed, editoryal seçki (ör. makale veya haber listesi) veya liste (ör. ürün veya hizmet listesi) şeklinde olabilir. Feed’ler, sayfanın herhangi bir yerinde gösterilebilir. Not: Feed içi reklamlarda kullanılan “feed” ifadesi, RSS gibi bir web sendikasyonu anlamına gelmez.

  Aşağıda bazı feed örnekleri verilmiştir:

  • Ana sayfada yer alan ana feed (ör. haber feed’i)
  • Ürün veya hizmet sonuç sayfasında yer alan ana feed
  • Sayfada yatay feed
  • Yalnızca metin içeren feed

  Sitenizin mobil cihazda ve masaüstündeki görüntüsü birbirinden farklı olabilir. Örneğin masaüstünde standart bir sayfa düzeni, mobil bir cihazda görüntülendiğinde feed’e dönüşebilir. Bu durumda, farklı ekran boyutları için ayrı Feed içi reklamlar oluşturabilirsiniz.

  Feed içi reklam yayınlayabilmeniz için, feed’inizin genişliğinin 250 pikselden büyük olması gerektiğini unutmayın.

  2.Yazı ici Reklamlar

   

  Yazı ici reklamlarda Feed reklamlar gibi calısıyor. bunun icin YENİ REKLAM BİRİMİ / yazı ici reklamlara tıklayarak acılan panlelde gerekli ayarları yaptıkdan sonra reklamı istediginiz bölümde kullanabilirsiniz…

  Yazı içi duyarlı reklam boyutu

  Yazı içi reklamlar, duyarlı reklamlardır ve görüntülendikleri cihaza göre otomatik olarak boyutlandırılır. Yazı içi reklamın genişliği, her zaman içinde bulunduğu üst kapsayıcının (<div><iframe>, vb.) genişliğine eşittir. (Yazı içi reklamlarda genişliğin en az 250 piksel olması gerektiğini unutmayın.) Yazı içi reklamın yüksekliği AdSense tarafından otomatik olarak ayarlanır.

  Yazı içi reklam birimlerinin performansını izleme

  Reklam birimleri raporunu inceleyerek Yazı içi reklam birimlerinin performansını izleyebilirsiniz.

  1. Performans raporları sayfasına gidin.
  2. Reklam birimleri raporunu açın.
  3. Yazı içi reklam birimlerinizi seçin.
  4. Filtre‘yi tıklayın.Buradan Yazı içi reklam birimlerinizin performans verilerini görebilirsiniz.
   
 • Admin

  admin 10:19 pm - May 21, 2017 Konu içi | Cevapla
  entry: adsense en iyi reklam yerlesimi, adsense ile para kazanmak, adsense kazandıran kelimeler, adsense reklam yerlesimi, google adsense   

  google en iyi reklam yerlesimi nasıl olmalı 

  google en iyi reklam yerlesimi nasıl olmalı?

  İnternetten para kazanmak için Google Adsense reklamlarını kullanmayı hedefliyorsanız bloğunuzdaki google reklam yerleşimi çok akıllıca kurgulanmalıdır.

  Şu bir gerçektir ki bir web sitesi ya da bloğun para kazanma kaynağı eğer reklam olacaksa Google Adsense bunun için en iyi çözümdür. Gerek reklam kalitesi gerekse tıklama başına elde edilen gelir diğer tüm reklam şirketlerine göre google adsense reklamlarında daha yüksektir ödeme şekli escort kadıköy garantilidir, aksama olmaz ve tam zamanında ödeme yapar ne de olsa internet aleminin en devi olarak nitelendirilen Google ile çalışmış oluyorsunuz bir bakıma bu yüzden ödeme ile ilgili kuşkulara düşmenize gerek yok bunu baştan benimseyerek işinize koyulun.

  Bu yazıda size Google reklam yerleşimi ve yerleşim içinde kullanabileceğiniz en çok tıklanan ve en çok ilgi çeken reklam modellerinden bahsedeceğim. Bundan önce size google reklam modellerinden biraz bahsetmek istiyorum öncelikle ne yaptığınızı bilmek açısından bu modelleri çok iyi anlamanızda fayda var.

   Google Reklam Modelleri

  Google reklam modelleri öncelikle 3 ana türden oluşmaktadır.

   

  1.      Yalnızca Metin Reklamlar
   2. Metin ve Görüntülü Reklamlar
   3. Yalnızca Görüntülü Reklamlar

  Eğer bir reklam oluşturacaksanız içeriğinize göre bu üç türden birini seçmek zorundasınız. Banner ve sidebar reklam yerleştirecekseniz eğer yalnızca  Görüntülü Reklamlar seçeneğini seçmelisiniz. Eğer konu içinde sadece yazı şeklindeki metin reklam oluşturacaksanız Yalnızca metin reklam, her ikisinin de zamanla karışık çıkmasını istiyorsanız Metin ve Görüntülü Reklamlar seçeneğini seçmelisiniz. Bu üç tür içinde reklam boyutları ve formatları ayrı dallara ayrılmaktadır. Aşağıdaki resimde bunların bir listesini görebilirsiniz.

  adsense reklamları
  Google reklam türleri

  Yukarıdaki resimden de anlaşılacağı gibi bir çok reklam formatı bulunuyor reklam çeşitleri hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra şimdi etkili kazanç için en iyi google reklam yerleşim biçimlerine bir göz atalım.

  Etkili Google Reklam Yerleşimleri Nasıl Olmalı?

  Gogole a göre 468×60 lık reklam yerleştirmek yerine eğer sitenizde yer varsa daha büyük olan 728×90 lık banner reklamını tercih etmeniz gerektiğini tavsiye ediyor. Bu durum şöyle mantıklı, eğer yeriniz var sa ve sayfa bu boyutlardaki reklamı kaldırıyorsa dikkat çekme ve tıklanma oranı daha yüksektir.

  Aşağıdaki reklam yerleşimi bir çok otorite tarafından test edilmiş onaylanmış ve en çok kazandıran yerleşim modeli olarak benimsenmiştir.

  Google reklam yerleşimi
  Google adsense örnek reklamyerleşimi

  Resmi inceleyin ve bu yerleşimi daha detaylı olarak ele alıp madde madde inceleyelim;

  728×90 Reklam

  En üst ortada google ın önerdiği 728×90 boyutunda banner konumlandırılmış. Eğer temanızda veya sayfanızda buna uygun bir alan varsa bu boyuttaki reklamı kullanmanızı bende öneririm.

  300, 366 Kare Reklamlar Ana Makale Alanına

  İçerik alanının soluna bir 300, 366 kare reklam konumlandırılmış. İçeriğin solunda olmasına özen gösterin çünkü insanların algısı gereği bir siteye girdiklerinde ilk olarak sol tarafa odaklanır ve hemen reklama gözü takılıp tıklama olasılığı daha yüksektir.

  300,366 Kare Reklam Sağ Sidebar Alanına

  Sağ sidebar alanına bir adet kare reklam daha yerleştirebilirsiniz. Bununla beraber resim ve metin reklam limitini doldurmuş oluyorsunuz. Bundan sonra bağlantı reklam birimi ekleyebilirsiniz. Dikkat ettiyseniz en çok tercih edilen reklam türleri sayfaların üst bölümlerine konumlandırılmış çünkü en çok göze çarpan alanlar üst alanlardır.

  160X600 Bağlantı Reklamları

  Sağ ve sol sidebar alanlarına 160×600 bağlantı text link reklamlar konumlandırabilirsiniz. Bu reklam birimleri metin ve linkten ibaret oldukları için sitenizin ya da bloğunuzun renk tipogrofisine uyumlu olmasına dikkat edin. Bu renklendirmeyi ve font şeklini adsense panelinden özel seçeneğiyle yapabilirsiniz. Bloğunuzdaki link rengi neyse bağlantı linklerini de aynı renkten seçin. Böylece okuyucular bu linkin reklam mı yoksa site içeriği mi olduğunu ayırt edemeyeceklerinden dolayı tıklanma olasılığı daha yüksektir.

  Google Reklam Yerleşiminin Önemi

  Yerleşimi akıllıca yapılmış bir reklam kötü yerleşime göre kat kat daha fazla kazandırır. Aşağıdaki tabloyu incelerseniz reklam yerleşimi çalışması yapıldıktan sonra 1 kaç ay içinde artan tıklama oranı grafiğindeki yükselmeyi görebilirsiniz.

  Reklam yerleşimi önemi
  Reklam konumlandırma sonrası artış

  Yerleşimin öneminden bahsetmişken eğer wordpress gibi bir hazır sistem kullanıyorsanız sırf adsense için hazırlanmış temalar bulunmaktadır. Bu temalar kullanıcı açısından pek fazla sevilmese de renk ve konumu otomatik ayarlayarak tıklama performansını en üst seviyeye çıkartıyor.

  Özel bilgi: Bu tip bir temayla günlük 1 k tekil hitli bir sitemden günlük 5 TL ye kadar reklam geliri elde etmişliğim var. Fakat zamanla sitenin kötü görünümünden dolayı ziyaretçi kaybettiğimden dolayı bir müddet sonra bu temayı değiştirmek zorunda kalmıştım seçim sizin sonuçta tercih meselesi.

   

  Gogle Reklam Yerleşimi İçin Özel Tavsiyeler

  1. Sayfanızda yer alan reklamlar anahtar kelimelere ve içeriğinize göre belirlenmektedir. Bu yüzden anahtar kelimelerinizi sayfa içeriğinize göre belirleyin. Kaliteli içerikler oluşturun insanların sayfada daha fazla kalmasını sağlayın buna bağlı olarak reklam gelirleriniz ve tıklama başı kazancınız artar.
  2. Google adsense uzmanlarının en büyük tüyolarından biri de tıklama başı maliyeti fazla olan konuların blog veya site içinde seçilerek kaleme alınmasıdır. Tıklama başı yüksek kelimeleri analiz etmek için https://adwords.google.com/KeywordPlanner ı kullanabilirsiniz. Google reklamcılığında en çok kullanılan araçlardan birisidir.
  3. Niş bir blog ve TBM si yüksek bir alan yakaladıysanız sayfanızı bir çok reklam modeliyle doldurmayın. İmkanınız varsa bu tip yüksek TBM li reklam seçeneklerinde az reklam koymaya gayret edin.
  4.   Kalıbın dışına çıkmak gerekiyor bazen. Sürekli değişen google algoritması yüzünden bazen yukarıdaki örnek yerleşim işe yaramayabilir. Bu yüzden eğer performans alamadığınız bir durumla karşılaşırsanız reklam konumlandırmalarınızı değiştirip testler yapın. Bazen bazı sayfalarda çok iyi performans sağlarken bazen hiç tıklama olmuyor  bunu bizzat yaşadım. Sayfaya göre konumlandırma yapmak ve bunu test etmek en akıllıca olan yoldur.

  Yukarıdaki tavsiyeleri dikkate alarak yapacağınız yerleşimlerden kendi yöntemlerinizi de zamanla tecrübe ederek maksimum verimi alarak internetten para kazanabilirsiniz. Google reklam yerleşimi çok önemli bir konudur çevremde binlerce hiti olup aylık 5 TL bile biriktiremeyen kişiler vardı uygun yerleşimden sonra performanslar ciddi şekilde artıyor.

  Uzun bir makale olmasının yanında umarım faydalı olmuştur bir başka konuda tekrar görüşmek üzere.

  https://www.siyahpara.com/google-reklam-yerlesimi/

   
 • Admin

  admin 9:10 pm - May 21, 2017 Konu içi | Cevapla
  entry: google adsense, google adsense çok kazanmak, google adsense ile ne kadar kazanabilir, google adsense para kazanma   

  Google Adsense ne kadar veriyor? 

  Google Adsense Reklamları ile Ne Kadar Para Kazanılır?

   

  Google adsense ile ne kadar kazanıldığını öğrenmek istiyorsanız demekki sitelerinize reklam almak istiyor ve bu yolla internetten para kazanmayı escort kadıköy hedefliyorsunuz demektir. Google adsense den para kazanmaya girişmeden önce ilk olarak bu servisin nasıl çalıştığını öğrenmekte fayda var diyerek kısaca açıklayalım ve ne tür siteler adsense ile ne kadar kazanır? bu soruya cevap vermeye çalışalım.

  Google Adsense’ i Anlamak

  Adsense, Google firmasının reklam yayın servisidir. Bu servise üye olan web sitesi sahipleri siteleri uygun görülüp onaylandığında sitelerine ekledikleri reklam kodu sayesinde reklam gösterimleri başlar.

  Google Adsense Reklamları Nasıl Bir Algoritmayla Gösterilir?

  Aslında Google Adsense, Adwords ile birlikte bağlantılı bir sisteme sahip. Reklam yayınlamak için firmalar ya da kişisel web sitesi sahipleri reklamlarını Adwords yoluyla yayınlarlar bu reklamları sitelerde gösteren servis te Google ın Adsense servisidir bu yüzden birbirleri ile bağlantılıdır.

  Google un adwords servisinde iki tip kampanya türü vardır Google bunu “Size uygun olan kampanya türünü seçme” başlığı altında açıkça anlatmış ama biz kısaca özetlersek,

  Bunlar, Google arama ağı ve Google görüntülü reklam ağı olarak iki ye ayrılır. Birde yeni reklam verenler için önerdiği Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağı kampanyası bulunur.

  Adsense reklamları, Google görüntülü reklam ağı kampanyasına eklenen reklamları kapsar. Google arama ağı reklam tipi ise adsense ile ilgili değildir sadece google.com da arama yapıldığında üstte, altta ve solda çıkan reklamlardır.

  adsense ne kadar kazandıır
  Adwords ile google arama ağı reklamları bu şekilde gösterilir

  Adsense ile sitelerde gösterilen reklam çeşidi ise çoğunlukla görüntülü reklam ağıdır bu da şu şekilde gösterilir.

  Adsense reklamları
  Adsense ile sitelerde gösterilen Görüntülü reklamlara örnek

  Web sitelerine gelen ziyaretçiler eğer google dan bir arama sonucu ile gelirlerse onlara aradıkları kelime ile ilgili reklamlar gösterilir. Bu reklam türü hem ziyaretçiler için doğru hedefe ulaşmak hem de sitelerinde adsense reklamı yayınlayan site sahipleri için en verimli reklam türüdür. Çünkü bir siteye google araması ile gelen bir ziyaretçiye o arama ile ilgili bir reklam gösterildiğinde ve ziyaretçi o reklama tıkladığında bu tıklama normale göre daha çok tıklama başı kazanç sağlar.

  [box type=”info”] Demekki önemli nokta, ziyaretçilerin google yolu ile siteye geldiklerinde karşılarına geliş sebepleri ile ilgili reklamların çıkmasıdır. Bu da kaliteli içerik ve kaliteli reklam yerleşimi ile ilgilidir.[/box]

  Kaliteli içerik nasıl olur?

  Kaliteli içerik, sayfalara asıl konuyla ilgili bilgiler eklemek ve içeriği ona göre belirlemektir. Sırf trafik sağlamak için sayfayı alakasız kelimelerle doldurmak kaliteli bir içerik değildir bu tür sayfalarda gösterilen reklamlar alakasız reklamlar olacağından dolayı tıklanma başı maliyetleri düşüktür ve site sahibine kazanç oranı da normale oranla çok azdır.

  Bunda şunu anlayabiliriz, eğer adsense ile çok para kazanmak istiyorsak sayfalarımızı konuyla ilgili , alakalı kelimelerle ve içeriklerle beslemeliyiz.

  Çok hitli siteler adsense ile ne kadar para kazanır?

  Çok hitli siteler örneğin film, oyun gibi eğlence siteleri gibi kategorilere sahip sitelerdir. Bu siteler zaten binlerce ziyaretçiye hizmet verdikleri için daha çok reklamları tıklanıyor yani bir nevi sürümden kazanıyorlar denilebilir. Film ve oyun sitesi açıp yüksek hitler elde etmek herkesin harcı değildir o yüzden orta ve başlangıç seviyesinde siteler açarak adsense reklamlarından en fazla oranda geliri elde etmek en akıllıca girişim olacaktır.

  Çok hitli sitem yoksa para kazanamaz mıyım?

  Aslında kazanılabilir orta seviye hitli sitelerden de ciddi paralar kazananlar var. Bu da kaliteli az ve öz içerikten geçer az ve öz derken ayda yılda bir güncellenen bir siteden bahsetmiyorum güncel olan ve gerçekten sürekli olarak kaliteli içerikler barındıran sitelerden bahsediyorum. Ayrıca sitede ziyaretçilerini uzun süre barındıran siteler de adsense reklamlarından çok para kazanabiliyor.

  Google Adsense reklamlarını doğu konumlandırmak kazancı etkiler mi?

  Bu sorunun cevabı kesinlikle evet tir. Etkili yerleşim yapılmayan reklamların tıklanma oranı düşüktür. Örneğin reklamları sayfanın alakasız ve en az göze çarpan yerlerine konumlandırmak reklamın tıklanma oranını azaltır. Bu durum bir çok reklam uzmenı tarafından kanıtlanmıştır. Bu konuyla ilgili kaynak olarak şu sayfada https://support.google.com/adsense/?hl=tr#topic=3373519 adsense ile ilgili zengin içerik bulunuyor ayrıca daha önceden yazdığım bir yazı olan En Etkili Google Reklam Yerleşimi  yazısını da okumanızı öneririm.

  Adsense kazanç kanıtları ve çekleri

  Adsense ile inanılmaz derecede gelir elde etmek mümkün. Aşağıdaki kanıtlardan ilki benim kazanç ekranım diğerleri ise bu işten başarı sağlayan profesyonellere ait.

  Yukarıdaki ekranda gördüğünüz gelir raporunun hangi sitelerden elde edildiğini öğrenmek istiyorsanız online servet sırlarını okumanızı tavsiye ederim.

  adsense-kazanclari-1
  Diğer bir kazanç ekranı bir internet profesyoneline ait

   

  adsense-kazanclari-2
  Adsense ile 103.000 dolar gelir elde eden başka bir girişimci
  adsense-kazanclari-3
  Son aya ait adsense ile 1733 dolar gelire ait ekran görüntüsü
  adsense-kazanclari-4
  Yine adsense ile 77.000 dolar elde edilen çeke ait resim

  adsense-kazanclari-5

  kaynak https://www.siyahpara.com/google-adsense-ne-kadar-kazandirir/

   
 • Admin

  admin 11:53 pm - May 9, 2017 Konu içi | Cevapla
  entry: google adsense, google tık basına kazanç, tık basına kazanç google   

  Adsense ile cok para kazanmak! 

  Adsense ile günde 250 $ ve üstü kazanın

  İşte sitesini ve adını açıklamak istemeyen Türk webmasterin adsenseden günlük kazancı tam tamına 275 Dolar Nasıl kazandığı ile ilgili detaylar ilk defa burada yazının devamında..

  evet inanılmaz gibi gelebilir ama herşey ortada sıkı durun eleman ayda tam tamına 8 Bin Dolar kazanıyor evet yanlış okumadınız 8 bin dolar..

  Adsense’den Kazanmak için Ne Sitesi ve neler Yapmalı?

  İlk olarak, elinizde iki seçenek var. Ya çok trafik alacak bir site yapacaksınız ki sitenize gelen yüzlerce insandan bir kaçı reklamlara tıklasın. Ya da kimsenin fazla incelemediği bir konu üzerine bir site yaparsınız ve arama motorlarında insanlar sizi bulur, ama sayıca az olurlar.

  Peki niye çok trafik alan bir sitede az tıklama alasınız ki? Nedeni şu: sitenize bir çok insanı çekecekseniz, genel bir site yapmalısınız. Örneğin bir oyun sitesi, bir forum, vesaire. Genelde de sitede çıkacak reklamlar çok konuyla alakalı olmayan reklamlar olur. Yani oyun oynamaya gelen birisi örneğin sitenizde “Amerika’da Eğitim” gibi bir reklam görebilir ve doğal olarak da bu reklama sınırlı sayıda bir insan bakar.

  İkinci seçenekte ise çok belirli bir konuda site yaparsanız o konu ile alakalı reklam alma ihtimaliniz artar. Onun için en güzeli fazla üzerinde site hazırlanmamış ama insanların arayacağı bir konu üzerinde bir sayfa yapın.

  Aslında çok daha önemli bir soru var: sitenizi hangi dilde hazırlamalı? Eğer sadece Türkçe konuşuyorsanız, o zaman sitenizi de Türkçe yapacaksınızdır. Bunun önemi ne? O zaman demek ki hedefiniz Türk insanı olacak. Bundaki sorun ne diye sorabilirsiniz? Sorun şu: bazı reklamcılar reklamlarını sadece belirli coğrafi bölgelerde göstermeyi seçiyorlar. Örneğin reklamı veren diyebilir ki “reklamımı sadece ABD’de, Canada’da ve Batı Avrupa’da göster”. O zaman sizin iyi reklam alma ihtimaliniz azalıyor.

  Ama eğer sitenizi İngilizce yaparsanız, o zaman İnternet’teki tüm İngilizce bilen insanlara açılmış oluyorsunuz, ki bu da İnternet’teki Türkçe konuşan kullanıcıların sayısından zaten daha fazla. Bir de tabi sayfanız daha çok yabancı ülkelerden takip edilebileceği için sayfanızda çıkacak reklamlar daha iyi reklamlar olur.

  Kısacası, benim vardığım izlenim şu: bir Türkçe siteden para elde etmek istiyorsanız bunun genelde çok ziyaretçi alan bir site olması gerek. Ama ufak bir İngilizce site yaparak bu Türkçe siteden daha fazla gelir elde etmek mümkün.

  Asla hile yapmayın. Gelirinizi açıklamayın. Ona buna reklamlarınızı tıklatmayın.

  Koyulabilecek en fazla reklam birimini koymaktansa, daha az reklam birimi koymayı deneyin. Büyük ihtimalle daha iyi sonuç verecektir. Tıklama oranı azaldığı halde tık başına verilen para artıcaktır. Sürekli denemeler yaparak sizin için en iyi olanı bulun.

  Bağlantı birimlerini de kullanmayı unutmayın. Normal reklam birimlerinden daha çok ilgi görüyorlar.

  Kalabalık yapmayacak ve koyucak yeriniz varsa, bir arama kutusunu da sitenizden eksik etmeyin.

  Tavsiye birimlerini kullanmaktan kaçının.

  Reklamları içeriğin olabildiğince yakınınlarına yerleştirin. Sitenizin stratejik yelerini bulun ve buralara da reklam yerleştirebildiğinizi unutmayın. Sitenin renkleriyle ve dizaynıyla uyumlu reklamlar yaratın. Fakat, bazı sitelerde; site ile uyumsuz, çok göze çarpan reklamlar da iyi sonuçlar verebilmektedir. Sürekli denemeler yaparak sizin için en iyi olanı bulun.

  Sitenizin içeriğinin, çok para veren reklamların konusuyla aynı olması bir avantaj. Ama, en kaliteli içeriği oluşturabilidiğiniz konuyu seçin.

  Adsense de çok kazanmanın ilk şartı reklam yerleşimidir örneğin bi reklamı sitenin en altına koymak yerine yorumların olduğu ,yazılıp, okunduğu yere koyduğunuzda daha dikkat çekecek ve ziyaretçinin o reklamı görmesi sağlanacaktır.

  Akılları kurcalayan soru adsense de ziyaretçi sayısı parayı etkilermi?? Evet etkiler ama dolaylı etkiler şimdi sitemize giren ziyaretçi sayfaları daha doğrusu reklam olan sayfaları dolaştıkça reklamların görüntülenme sayıları da artar bu da çok az da olsa gelir getirecektir ama unutulmamalı ki ziyaretçilerden bazıları da reklamlara bilerek ya da bilmeden tıklayacaktır yani çok para için ziyaretçi şart

  Sitenizin ya da blogunuzun konusu belli olsun ki (pc,yazılım,kişisel vb.) reklamlarda ona göre görüntülensin program sitesi yaptıysanız reklamlar programlar üzere görüntülenecektir.

  REKLAMLARIN RENK SEÇİMİ oldukça önemli bi husustur reklamın arkaplan rengi sitenizin arkaplan rengiyle aynı, yazıların rengi sitenizdeki yazıların rengiyle aynı,linklerin rengi sitenizdeki linklerin rengiyle aynı olsun ki gelen ziyaretçi reklamı reklam olarak değil de yazının bi parçası gibi görsün.

  Google a sitemap inizi tanıtmayı unutmayın.

  Google reklamlarının nereye yerleştirildiği içeriğe bağlı olarak sayfadan sayfaya değişiklik gösterir. Reklamlarınızı yerleştirirken kendinize sormanız gereken bazı sorular aşağıda sıralanmıştır:

  Kullanıcı benim sitemi ziyaret ederek neyi gerçekleştirmeyi amaçlıyor?

  Belirli bir sayfayı ziyaret edenler ne yapıyorlar?

  Dikkatleri muhtemelen nerede yoğunlaşmaktadır?

  Reklamları kullanıcılara engel olmaksızın bu bölgeye nasıl yerleştirebilirim?

  Sayfayı nasıl temiz, düzenli ve çekici tutabilirim?

  Bazı bölgeler diğerlerine oranla daha başarılı sonuçlar vermektedir. Bu ısı haritası örnek bir sayfa üzerindeki ideal yerleştirmeyi göstermektedir. Renkler, koyu turuncudan (en yüksek performans) açık sarıya (en düşük performans) açılarak gitmektedir. Diğer bütün faktörler aynı kaldığı sürece, sayfanın ilk görünen kısmına yerleştirilen reklamlar, sayfanın daha alt bölümlerinde bulunan reklamlara göre daha iyi performans gösterirler. Zengin içerik bulunan ve navigasyon bölümlerine yakın bulunan reklamlar genellikle daha iyi sonuç almaktadır.

  Bu ısı haritası yerleştirmeye yönelik yararlı bir rehber olmakla birlikte, reklam yerleştirme konusunda karar verirken kullanıcılarınızı ön planda tutmanızı önemle tavsiye ederiz. Kullanıcılarınızın değişik sayfalardaki davranışlarını ve onlar için neyin en faydalı ve görülür olduğunu düşününüz. Bazı sayfalardaki en uygun reklam konumunun her zaman beklediğiniz gibi olmadığını göreceksiniz.

  Örneğin, kullanıcıların tipik olarak bir makaleyi okumaya yoğunlaştıkları sayfalarda makale içeriğinin hemen sonuna yerleştirilen reklamlar çok iyi verim almaktadırlar. Bu neredeyse kullanıcıların makaleyi okumayı bitirerek kendilerine, “şimdi ne yapabilirim?” diye sormaları gibidir. Doğru hedeflenmiş reklamlar bu sorunun cevabını verebilir.

  Adsense yardim forumunda cogu webmaster ayni soru soruyor ,”Neden ben az kazaniyorum”. Bunun cevabini almandan once AdSense nedir bunu bilmek gerekiyor.

  .Sitemizin AdSense programından güzel gelirler elde edebilmesi içinde sitemizin reklam verene geri dönüş odaklı olması gerekmektedir.Sitemiz Reklamverene Nasıl Geri Dönüş Odaklı olabilir ?Öncelikle Sitenizde yayınladığınız içerik ile ziyaretçi profiliniz aynı olması gerekiyor.Zaten AdSense reklamlarının çıkış ve yayınlanış felsefeside budur.Diyelimki izolasyon malzemeleri,mimari yapılar,statik mimari hesaplar gibi içeriği bulunan bir site yapıyorsunuz.Sitenize kimler girer; mimarlar,teknikerler gibi içeriğinizde bulunan bilgiyi arayan kişiler girer.Ve AdSense reklamlarıda içeriğinize göre çıktığı için ziyaretçinizin reklama tıklamaması için hiçbir sebep yoktur.İşte bu gibi bir site ,site içeriği ve gelen ziyaretçi profili açısından bize örnek bir sitedir.Aşağıdaki resme bakarak olayı anlayabilirsiniz.(Resimdeki veriler adwords panelinden alınmıştır).İnşaat ve yapı malzemeleri içerikli açtığınız sitenin izolasyonla ilgili bölümüne giren bir mühendis veya tekniker için çıkacak olan reklamlara tıklamaması için hiçbir sebep yoktur.Ve genelliklede Tıklarlar.

  1.98 $’ın yarısını Google Size verse 1 ytl kazanmış olursunuz 1 tıktan.Çünkü adamın tıklamaması için hiçbir sebep yoktur.Adam zaten bir mühendis veya teknikerdir ve sizin izolasyon bölümünüzdeki bilgilere ulaşmak için sitenize girmiştir.Ve reklamlarda izolasyon hakkında çıktığı zaman adamın tıklamaması için hiçbir sebep yoktur.Çoğu türk webmasterlarımız insanlar çok arıyor diye sitelerinde birde tc kimlik no sorgulama bölümü açıyorlar.Ve tc kimlik no sorgulama reklamından tık başına 0.02 alıyor.

  Ve üstelik aşağıdaki resimdede görüyorsunuz reklama ortalama 2 kere tıklanıyormuş.İzolasyon kelimesinde çıkan reklamlara ise 20-40 arası günde tıklanıyormuş.İzolasyon bölümünüzden günde reklamınıza 27 kere tıklandığını düşünelim.1.98 $ / 2 = 0.99 , 0.99 x 27 = 26.73$ kazanırsınız sadece bu kelimeden ama günde tc kimlik no reklamınıza 27 kere tıklanırsa 0.02 x 27= 0.54 $ kazanırsınız.İşte fark burda.

  Bu basit örnektede görüldüğü gibi az hitli bir sitede 26 $ kazanılırkenÇok hitli bir sitede günde 0.5 ytl bile kazanılamıyor.

  Size birşey daha diyeceğim.Düşününki Reklamveren olan tckimlik sitesinin sahibi google’a reklam verdi ve her tık başına 2 $ vericem dedi. E zaten bu kelime internette çok aranıyor.Çok arandığı içinde sürekli bu reklama tıklanacak. İşte kilit nokta burda.Çok tıklanan ve çok ziyaretçi çeken bir kelimeye siz gidip tıklama başına 2 $ verirseniz battığınızın resmidir zaten.İşte bunu önlemek içinde reklamverenler çok ziyaretçi alan bir kelimeye 0.04 gibi rakamlar veriyor ve yarısı AdSense yayıncılarına gidiyor.yani 0.02.

  Bölüm hedefleme, metninizin ve HTML içeriğinizin reklamlar sitenizin içeriğiyle eşleştirilirken vurgulamamızı veya geri plana atmamızı istediğiniz bölümlerini önermenizi sağlar. Önerilerinizi bize bildirerek, reklam hedeflemenizi geliştirmemize yardımcı olabilirsiniz. Yalnızca HTML konusunda bilgili olanların bölüm hedefleme uygulaması yapmalarını tavsiye ederiz.

  Bölüm hedefleme uygulayabilmek için, kodunuza özel bir HTML açıklama imleri kümesi eklemeniz gerekir. Bu imler, reklam hedeflemesi için vurgulamak veya arka plana atmak istediğiniz bölümlerin başlangıcını ve sonunu işaretler.

  Bir sayfa bölümünü vurgulamak için kullanılan HTML imleri aşağıdaki biçimi alır:

  < !– google_ad_section_start –>

  < !– google_ad_section_end –>

  Başlangıç imine (weight=ignore) ekleyerek, yok sayılmasını istediğiniz bölümleri de belirleyebilirsiniz:

  < !– google_ad_section_start(weight=ignore) –>

  HTML kodunuza bu imler eklendiğinde, kodunuz sonuç olarak aşağıdaki gibi görünebilir:

  < !– google_ad_section_start –>

  Bu, web sayfanızın metnidir. İçeriğinizin çoğu burada bulunur.

  < !– google_ad_section_end –>

  Bölüm hedeflemeyi, bir sayfanın istediğiniz kadar çok bölümüyle ilgili tavsiyelerde bulunmak için kullanabilirsiniz. Ancak, sonuçları garanti edemediğimizi ve tarayıcılarımızın sitenizde yaptığınız değişiklikleri belirlemesi için 1 veya 2 hafta geçmesi gerekebileceğini lütfen unutmayın.

  Bu özelliğin düzgün kullanılabilmesi için, bölüm hedefleme imlerinin içine önemli miktarda içerik eklemeniz gerekir. Yetersiz içerik eklenmesi daha az alakalı reklamlarla veya GHİ’lerle sonuçlanabilir. Ayrıca, bu özelliğin yalnızca sitenizin alakalı içeriğinin önemli bölümlerini vurgulamak için kullanılması gerektiğini unutmayın. Ayrıca, reklam hedeflemesinin sayfalarınızın içeriğiyle alakalı olmayan reklamlarla sonuçlanması program politikalarımıza aykırıdır.

  gerekli maddi desteği bulabiliyor.işte sağlanan bu maddi desteği en üst düzeye çıkarabilmek amacıyla aşağıdaki 10 temel kurala uyulmalı.bunlar:

  Adsense reklamları web sitesinin bir parçası olarak görünmeli.

  resim bazlı reklamlar yerine metin bazlı reklamlar tercih edilmeli

  reklam alanlarının çerçevelerinin görünmemesi artı puan getirisinde bulunacaktır her zaman için.

  adsense’ten başka reklamlar gösterilmemeli

  reklamlar sitenin en çok dikkat çeken alanına muntazam bir şekilde yerleştirilmeli.

  site ve reklam trafiği düzenli olarak kontrol edilmeli ve gerekli iyileştirmeler yapılmalı.

  sadece bir web sitesiyle yetinilmemeli.birbirine bağlı birden fazla site sistemi oluşturulmalı

  web sitesinin içeriği ilgi çekici olduğu kadar kalitelide olmalıki insanlar ziyaret etsin.

  site haritası kullanılmalı.

  yayınlanan adsense reklamlarının site içeriği ile uyuşmasına dikkat edilmeli

  Tamamen masum olduğu halde geçersiz tıklama nedeniyle AdSense’ten atılan arkadaşlar için birçok yararlı bilgi aşağıdaki adreste mevcut. Allah muhafaza birimizin başına böyle bişey gelirse çok yararlı olabilir. Her şey madde madde açıklanmış. Hatta Google ile yazışmalarda kullanılacak email taslakları bile var:

  http://www.seopedia.org/contextual-a…abled-the-faq/

  1 E-mail’lerinizi her zaman kusursuz bir dilbilgisi ile yazın.

  2 Mail’lerde kendinizden 3.şahıs olarak bahsedin ve kişisel bir tavır sergilemeyin.

  3 Ümitleriniz kırılmış olsa da anlayışlı ve nazik olun.

  4 Mümkünse az da olsa yardımcı olmayı teklif edin. Böylece AdSense ekibi tüm olası değişkenleri kontrol edecektir.

  5 Tanınan bir şahıssanız (internet aleminde, forumlarda vs…) forumlarda durumunuzu belirtebilirsiniz.

  6 Tanınmış bir şahıs değilseniz forumlarda durumunuzdan bahsetmeyin.

  7 AdSense ekibine sürekli email atarak ve aynı şeylerden bahsederek spamci konumuna düşmeyin.

  8 AdSense hesabınızın kapatıldığını belirten ilk mesajı yanıtlamayın.

  Neden yanıtlamamalısınız? Çünkü ilk AdSense Hesap Kapatma mail’i adsense-adclicks@google.com adresinden gelir (bu adres ticket bazlı değildir) ve itiraz formunu kullanarak attığınız mesajlara gelen yanıt ise adsense-adclicks-appeal@google.com adresinden gelir (ki bu adres ticket bazlıdır.)

  İtirazınız için Adsense geçersiz tıklama itiraz formu’nu kullanın. Bu formu kullanarak gönderdiğiniz mesajınıza AdSense yetkilisinden (ticket sistemleri vardır) ilk yanıtı aldığınızda artık aynı adrese mesajlarınızı gönderebilirsiniz.

  9 Onlara server ve sayaç log’ları gibi yararlı bilgiler sunmaya çalışın. Bu bilgileri hesabınıza click-bomb saldırısı düzenlenip düzenlenmediğini anlamakta kullanabilirler.

  10 Email’lerinizi yazarken gereken tüm bilgileri vermeye çalışın (İsim, soy isim, tel no.ları, web site adresi vs…)

  11 AdSense itiraz formunu doldururken email adresi bölümüne AdSense hesabınıza login olurken kullandığınız email adresini yazın.

  12 Bir kez daha… Mesajlarınızı kibar bir üslupla yazın. Kibar + İşbirlikçi + Yardımsever + Spamsiz = Başarı

  1. Reklamlarınızı sayfanın Uygun Yere Gosterin.

  Reklamları sayfanın yukari taraflarda ve icreigin yakin yerlede, ziyaretçileriniz için daha kolay okunur olmasını sağlayacak ve tıklanma potansiyelini artıracaktır.

  1. Farklı Adsense reklam bicimleri kullanin.

  Web sayfalarınıza uygun olanı bulmak için farklı reklam biçimleri kullanmayı deneyin. AdSense yayıncılarının seçmeleri için birçok reklam biçimi sunuyoruz. Her biçimin örneğini Reklam Biçimleri sayfada görebilirsiniz.

  1. Reklam renk kombinasyonlarını özelleştirin.
  • Reklam üniteleriniz için özel renk kombinasyonları kullanmayı deneyin. Böylece reklamlarınızın metin, arkaplan ve çerçeve renklerinin web sitenizle uyumlu olduğundan emin olabilirsiniz. Kendi renk paletleriniz oluşturmak için geniş renk yelpazemizi kullanabilir veya 20 öntanımlı kombinasyondan birini seçebilirsiniz. Renk paletlerini kullanırken şunları yapmanızı öneririz:
  • Ayrıca aynı anda 4 farklı renk paletini kullanmayı seçebilirsiniz.

  • Reklam renklerinizi ve renk paletlerinizi düzenleme hakkında daha fazla bilgi alın.

  1. Google botunun site içeriğinize erişmesine izin verin.

  AdSense potansiyelinizi artırmak için site içeriğinizin içerik tarayıcımız tarafından ulaşılabilir olması önemlidir. Sitenizdeki bazı mekanizmalar tarayabileceğiniz ve reklam oluşturmada kullanabileceğimiz içerik miktarını kısıtlayabilir:

  • Robots

  Bir robots.txt dosyanız varsa, dosyayı silin veya dosyanın başına aşağıdaki iki satırı ekleyin:

  User-agent: Mediapartners-Google*

  Disallow:

  Bu değişiklik botumuzun site içeriğinizi tarayabilmesini sağlar, böylece size içeriğinizle ilgili AdWords reklamlarını sunabiliriz.

  • Çerçeveler

  Sayfanız çerçevelerden oluşuyorsa, içerikle ilgili reklamların sunulabilmesi için AdSense reklam kodunu içeriğin yer aldığı çerçeve yerleştirin. Reklam kodunu boş bir çerçeveye veya sadece grafik veya dinamik içerik içeren bir çerçeveye yerleştirmek, içeriği taramamızı ve hedeflenmiş reklamlar sunmamızı engelleyecektir.

  Ayrıca, çerçeveli sayfalar için reklam kodu oluştururken Reklam düzen kodu sayfasında Çerçeveli sayfa kutusunun işaretli olduğundan emin olun.

  • Giriş/Onaylama gereksinimleri

  AdSense reklam kodunu erişim için bir hesap veya şifre gerektirmeyen web sayfalarına yerleştirin. Google tarayıcıları kullanıcı adı ve şifre isteyen sayfaları indekslemek için optimize edilmemiştir, bu nedenle bu sayfalara içerikle ilgili reklamlar sunulamaz.

  1. Sitenizde görünmesini istemediğiniz reklamları filtreleyin.
  • AdSense size hesabınızın Ayarlar bölümünden bir URL filtre listesi oluşturma imkanı sunar. Filtre listenize eklediğiniz adreslerden gelen reklamlar web sitenizde görünmeyecektir. Bu, sayfalarınıza rakiplerinizin ve diğer istenmeyen reklamların sunulmasından kurtulmanın hızlı ve kolay bir yoludur. Filtre listenize eklediğiniz adreslerden gelen reklamlar web sitenizde görünmez, fakat siteleri filtrelemenin sayfalarınızda görünecek reklam sayısını düşürerek potansiyel kazancınızı azaltacağını unutmayın.

  • URL filtre listesi oluşturma hakkında detaylı açıklamak için lütfen buraya tıklayın.

  • Lütfen adresini görmek için hiçbir reklama tıklamayın. Bu, sistemimize hileli tıklama olarak kaydedilebilir. Gerçek adresi bulmanın en iyi yöntemleri için SSS™mizi okuyabilirsiniz.

  1. AdSense reklamlarını metinle dolu sayfalara yerleştirin.

  AdSense reklam kodunu sitenizdeki genel olarak metin içeren sayfalara yerleştirin. Bir sayfanın içeriğini belirlemek için sadece metinlerden yararlanırız. Bu yüzden, Google™ın hedefleme teknolojisi sıkça güncellenen sayfalara reklam hedeflemek için optimize edilmiş olsa da, resim ağırlıklı veya Macromedia Flash gibi dinamik medya içeren sayfalara içerikle ilgili reklamlar sunamayabiliriz.

  1. Basit ve temiz sayfalar oluşturun.

  Ziyaretçiler genelde bir dakikadan az bir sürede sayfayı gözden geçirirler. Ziyaretçilerinizin aradıklarını kolayca bulabileceklerinden ve ilgisiz şeylere boğulmayacaklarından emin olun. Okunabilirlik, temiz navigasyon ve yüklenme hızı iyi tasarlanmış bir web sitesi demektir.

  Font renklerinizin arkaplan renginiz üzerinde kolayca okunabildiğinden emin olun. Gözleri yormayan bir font boyutu seçin, ve sitenizin kolay anlaşılabilmesi için nokta imleri veya yatay çizgiler gibi simgeler kullanın. Ek bilgi için aşağıdaki Google arama terimlerini kullanabilirsiniz:

  Web sitesi tasarım ipuçları

  Etkin web site navigasyonu

  Web tasarımı okunabilirliği

  1. Performans takibi için kanallı kullanın.

  Kanallar sayfalarınızın performansını takip edebilmeniz için mükemmel bir yoldur. Sayfalarınızı AdSense için optimize etmeden önce ve sonra, büyük afişlerinizin kulelerinize karşı nasıl gittiğini görmek veya bir alan adını diğeriyle karşılaştırmak için onları kanallara ayırın. Renk seçimlerinizin tıklama oranınızı nasıl etkilediğini bile görebilirsiniz. Kanallar hakkında daha fazla bilgi almak ve başlama hakkında açıklamalar için kanallar hakkındaki SSS’mizi okuyun.

  Herhangi bir sorunuz, yorumunuz veya öneriniz varsa bizimle iletişim kurun.

  • Yorumlarınız, önerileriniz ve genel destek sorularınız için lütfen adsense-tr@google.com adresinden destek ekimizle iletişim kurun.

  • Teknik destek için lütfen adsense-tr@google.com adresiyle iletişim kurun.

  çııÖÖçşıÜüAdsense kullanıcılarının çoğu az para kazanmaktan şikayetçi. Adsense yardım forumlarında “neden az kazanıyorum” tarzı başlıklara çok fazla rastlıyorum. Sonunda konuya kendi bilgilerim ışığında açıklık getirmek istedim.

  Adsense’den çok para kazanmak için öncelikle Adsense’i ve Adwords’ü iyi tanımamız gerekir. Çalışma mantığını tam olarak kavramamız gerekir.

  Kısaca anlatayım:
  Adsense, reklamverenlerin Adwords’e verdiği reklamları yayınlar. Yani Adwords-Adsense birbiriyle paralel çalışır. Reklamverenler, reklam başlığı, reklam metni, reklamlarının yayınlanmasını istedikleri anahtar kelimeler, günlük ve tıklama başına yayıncı siteye vermek istedikleri maksimum ücreti seçerler. Yayıncılar, sitelerine Adsense’in reklam kodunu yerleştirirler. Örneğin bir yayıncı sitede 5 adet reklam gösteren bir reklam alanı var. Bu alanda, içerik ile ilgili ve en fazla ödemeyi yapan 5 Adwords reklamı görüntülenir. Reklama tıklandığında reklam geliri, Google ile yayıncı arasında paylaştırılır.

  Evet, Adsense ve Adwords’ün çalışma mantığını öğrendikten sonra gelelim daha fazla kazanç için ipuçlarına.

  1. Adsense kurallarına uyun, hile yapmayın. Google’a karşı dürüst olursanız her zaman daha fazla kazanırsınız. Zaten kurallara uymadığınız taktirde bir süre sonra farkedilip Adsense hesabınız kapatılır.2. Adsense reklam kodunuzu oluşturduktan sonra HTML kodlarıyla asla oynamayın.

  1. Reklamları pop-up pencerelere, hata sayfalarına ve boş sayfalara yerleştirmeyin.

  2. Reklamların kazara tıklanmasını sağlamaya yönelik, sadece Adsense için tasarlanmış sayfalar hazırlamayın. Sadece Adsense için tasarlanmış sitelerden para kazanmanız mümkün değildir. Bu şekilde sitelerle uğraşmak yerine, iyi bildiğiniz konular hakkında yazılar yazın. Vaktinizi, Adsense’de en çok kazandıran kelimeler gibi listelerle uğraşarak harcamayın.

  3. Reklamlarınızın sitedeki yerleşimi önemlidir. Örneğin; kısa yazılar (makaleler) için, en iyi tıklanma oranı, reklamlar yazının üzerine konulduğunda sağlanır. Uzun yazılarda ise en iyi tıklanma oranını, reklamı yazının içinde bir yere veya yazının altına koyduğunuzda sağlayabilirsiniz. Ziyaretçileriniz, içeriği uzun uzun okuduktan sonra daha fazla kaynak bulabilmek isterler.

  4. Resim reklamlar kullanmak yerine metin reklamları kullanmak, kullanıcılara daha fazla olanak sağladığı için tercih edilmelidir. Fakat halen reklamlarınızda resimler kullanmak istiyorsanız, 300×250 orta boy dikdörtgen ya da 160×600 geniş gökdelen (veya bir sayfada birden fazla reklam gösterecekseniz, ikisini bir arada) kullanın.

  5. Arkaplan ve çerçeve rengi olmayan Google reklamları her zaman daha iyi sonuç verirler. Reklamların çerçeve ve arkaplan renklerini mutlaka sayfanızın rengiyle aynı renk yapın. Farklı renk reklamlar sitenize zıt düşecek, içerikle uyum sağlamayacaktır.

  6. Sayfadaki ilk bölümün üzerine mutlaka reklam koyun. Unutmayın ki HTML içinde en üstte yer alan reklam kodu, en iyi tıklanma oranını elde eden koddur.Diğerlerinden daha önce görüntülendiği için bu reklamın en iyi yere konulduğundan emin olmalısınız.

  7. Deneme-yanılma yöntemiyle reklamları yerleştirebileceğiniz en iyi yeri/yerleri seçin. Daha sonra eCPM’yi yani gösterim başına kazanç oranını yükseltmek için çok düşük kazanç elde ettiğiniz reklamları sayfalarınızdan çıkarın. Oradan gelecek olan düşük eCPM oranı diğer reklamların da eCPM’sini düşürüp genel fiyat düzeyinde düşüşe neden olur.

  8. Reklam linkinin rengini, biraz açık bir ton yapmaya özen gösterin. Mesela normalde siyah font kullanıyorsanız, reklam linkiniz gri olabilir.

  9. Geniş reklamları tercih edin. Geniş dikdörtgen, Adsense reklamları içinde en çok ödeme alan reklam çeşididir. Ayrıca Google Adsense Yayıncı Takımı elemanları, en iyi reklam formatının geniş olanlar olduğunu belirtiyor. 336×280 orta boy dikdörtgen ya da 160×600 geniş gökdelen reklamları kullanın.

  12. Reklamlardan hemen önce ya da hemen sonra resim yerleştirmek, reklamlarınıza olan ilgiyi artıracaktır. Ancak resimler, reklamlara ait görünmemelidir. Bu, Adsense Program İlkeleri‘ne aykırıdır.13. Reklam linklerinizi, sayfanızın navigasyon linkleri ile karıştırın ya da sayfanızın en üstüne yatay reklam linkleri koyun.

  1. Sayfanızın ilk bir kaç satırı, sayfanızda gösterilecek reklamların belirlenmesinde büyük önem taşır. Bu kısımlar, siteniz ile ilgili anahtar kelimeleri <b> veya <h1> tag’leri arasında yazmanız için en iyi alanlardır.

  2. Google Adsense arama kutusunun sonuçları ayrı bir sayfada gösterilecek şekilde ayarlandığından emin olun, böylece ziyaretçilerinizi kendi sayfanızda tutmuş olursunuz. Bunun için arama kutusunu eklediğiniz yere target=”google_window” kodunu ekleyin.

  3. İnsanların çoğu arama kutusunun üstte sağ köşede bulunacağını düşünür. Arama kutusunun yerini belirlerken bunu göz önüne alın.

  4. Tekil sayfaların performansını ölçmek için URL kanallarını kullanın. Google Analytics ile Adsense tıklamalarını izlemek bile mümkün.

  5. Düşük ödeme yapan reklamverenleri filtrelerde engelleyin. 0.01 sent için bir ziyaretçiyi kaybetmek istemezsiniz. Az ödeme alan kelimeleri, Overture ya da Google Adwords Keywords gibi araçlarla öğrenmeye çalışın.

  6. En Çok Aranılanlar için Adsense Raporu, kullanıcılarınızın ne aradıklarını size gösterir. En çok aranılan 25 sorguyu listeleyin ve burdan sitenize eklemeniz gereken yeni konular hakkında fikir edinin. Bu konular hakkında sitenizi geliştirmeye çalışın.

  7. Bazı kötü niyetli kişiler gelirinizi engellemek için sizin Adsense reklamlarınızı kurallara uymayan sayfalara yerleştirip Adsense hesabınızın kapanmasına neden olabilir. Bunu engellemek için reklamlarınızı yayınlayacağınız siteleri “Adsense Kurulumu / İzin Verilen Siteler” listesinde tanımlayın.

  İNTERNETTE HER GÖRDÜĞÜNÜZE İNANMAYIN   Bu yazı tamamen uyarı amaçlı yapılmış olup bir şakadır yazı içinde kullanılan resim tamamen sahte olup gerçekle hiç bir ilgisi yoktur.. Yazı içindeki öneriler ise çeşitli web sayfalarından derlenmiş kontrol edilmemiş yazılardır.. Bu yazıyı hazırlamaktaki amaç internet aleminde ne kadar gerçekçi olursa olsun gördüğünüz her yazı, konu veya fotoğrafa inanmamanız için bir uyarıcı niteliğindedir. Arkadaşlar internetteki bu tür tuzaklara düşüp vaybe onlar kazanıyorsa bizde kazanırız düşüncelerine kapılıp saatlerinizi hatta günlerinizi blog yaparak harcamayın.Adsense ile ortalama bir ziyaretçisi olan bir blog en fazla 1 $ ile 10 $ arasında kazanabilir..

   
c
Compose new post
j
Next post/Next comment
k
Previous post/Previous comment
r
Cevapla
e
Düzenle
o
Show/Hide comments
t
Go to top
l
Go to login
h
Show/Hide help
shift + esc
İptal