Etiketler:Genel Sağlık Bilgileri Cevapları Göster/Gizle | Kısayollar

 • Admin

  admin 3:34 pm - May 23, 2017 Konu içi | Cevapla
  entry: ayak kokusu, Genel Sağlık Bilgileri, idrar kokusu, , ter kokusu   

  ayak idrar agız kokularının anlamı? 

  Vücudunuzdaki Hangi Koku Ne Anlama Geliyor?

  Vücut kokunuz size sağlığınız hakkında bir şeyler fısıldıyor olabilir. Bazı hastalıklar, vücuttaki kokunun değişmesine yol açarak kendini gösterebilir. Vücuttaki hangi koku ne anlama geliyor?
  1
  Vücut kokunuzu ciddiye almanız gerek! Vücudunuzdan gelen kokulara burun tıkamayın ve bedeninizi tanıyın;olası bir kadıköy escort değişiklikte bir hekime başvurun.
  2
  İdrardaki aseton kokusu, diyabete işaret edebilir.
  3
  Bal kokusu, sistite işaret edebilir.
  4
  Çürük yumurta kokusu, sindirim sisteminizde sorun olduğunu gösterebilir.
  5
  Kötü ağız kokusu, böbrek, kulak-burun-boğaz, akciğer, diş eti ya da sindirim sistemi ile ilgili olabilir.
  6
  Sirke kokusu, B ve D vitamini eksikliğine bağlı olabileceği gibi solunum ya da tiroidle ilgili bir soruna da işaret edebilir.
  7
  İdrarda balık kokusu, cinsel bir hastalığın belirtisi olabilir.
  8
  İdrarda ekşimsi koku, mide iltihabı ya da kalın bağırsak iltihabına işaret edebilir.
  9
  Amonyak kokusu, böbrek veya karaciğer.
  10
  İdrarınızda amonyak ya da aseton kokusu varsa, idrar yolları iltihabı ya da diyabet.
  11
  Balgamdaki kötü koku, zatürree, bronşite işaret ediyor olabilir.
  13
  Vucudumuz bizim en büyük servetimizdir ona iyi bakalım…
   
 • Admin

  admin 7:40 pm - May 10, 2017 Konu içi | Cevapla
  entry: gece rahat uyumak icin, gece uyuyamamak, Genel Sağlık Bilgileri, , tuzun faydaları, tuzun zararları, uyku gelmesi icin ne yapmalı   

  Uykusuzluk icin dilin altına Tuz koymak 

  Uykusuzluk icin dilin altına Tuz koymak

  Uykusuzluk için dilin altına tuz koymak: Genel sağlığımız için iyi bir uyku düzeni önemlidir. Eğer uykusuzluk çekiyorsanız, Himalaya tuzu tam size göredir.

  Bu tuzda bulunan uzun mineral listesi, adrenal bezlerinize destek olur, vücudunuzu alkalin tutar ve bu da uykuyu teşvik eder. İçinde bulunan magnezyum, gevşeme, stresin azaltılması ve yüksek uyku kalitesinin sağlanması açısından oldukça önemlidir.

  Ayrıca, bu tuz serotonin seviyenizi düzenleyerek depresyonu azaltmaya yardımcı olur.

  -5 tatlı kaşığı organik balı, 1 tatlı kaşığı pembe Himalaya deniz tuzu ile hava geçirmez bir kapta karıştırın. Kaliteli bir uyku çekmek için bu karışımın az bir miktarını her gece dilinizin altına koyun.

  -Başka bir seçenek ise, zihninizi ve bedeninizi rahatlatmak ve sizi huzurlu bir dinlenme haline geçirmesi için odanızda bir Himalaya tuzu lambası kullanmaktır.

  Horlamaya, Astıma ve Bronşite Karşı Kaya Tuzu Gece Lambası

  1969 yılında Fransız bir araştırmacı seratoninin aşırı üretilmesinin uykusuzluğa ve kabuslara yol açtığını göstermiş. Uyku bozukluğu yaşayan bir grup insanda negatif iyon yaratan bir hava temizleme cihazını kullandırmanın daha rahat uyumalarını sağladığını görmüştür. ( Soyka, 1991 ).

  Negatif iyonlar bizim soluduğumuz, kokusu ve tadı olmayan moleküllerdir. Yüksek konsantrasyonlarda doğada dağ, şelale, deniz kenarı ve ormanlarda bulunur. İnsanların kendilerini yenilenmiş hissetmelerine, daha enerjik olmalarına yol açar ve bu da stresi, depresyonu azaltır.

  Bugün içinde yaşadığımız evler ve ofisler negatif iyonları içeriye alamıyor. Bilgisayarlar, florasan ışıklar havalandırma sistemlerinden gelen suni hava ve modern bina yapımında kullanılan malzemeler yoğun bir pozitif iyon üretimine yol açıyor. Pozitif iyonlar bizim kendimizi yorgun, depresif ve sinirli hissetmemize sebep olabilir.

  Bilimsel araştırmalara göre negatif iyon içeren ortamlar saman nezlesi, astım, mevsimsel depresyon, yorgunluk ve baş ağrısı belirtilerini hafifletiyor. Ayrıca negatif iyon içeren ortamlarda hareket kabiliyeti artıyor, iş performansı yükseliyor, zihinsel fonksiyonlar düzeliyor ve hata oranları düşüyor.

   
c
Compose new post
j
Next post/Next comment
k
Previous post/Previous comment
r
Cevapla
e
Düzenle
o
Show/Hide comments
t
Go to top
l
Go to login
h
Show/Hide help
shift + esc
İptal